Де взяти гроші студенту в Україні?

Поняття «бідний студент» існувало в усі часи, будь-то царська дореволюційна Росія, чи СРСР, який ніколи не робив багатіями тих, хто навчався в вузах, технікумах і ПТУ в усі періоди своєї історії. Та й в незалежній Україні занадто гостро стоїть питання, де взяти грошей безробітному студенту денного стаціонару, який може розраховувати тільки на допомогу рідні та мізерні стипендіальні виплати. Та й то, стипендії платять лише під час навчання на бюджеті на стаціонарі, причому, з хорошою успішністю. На сьогодні середній бал успішності 90-100. А якщо ваша дитина вчиться на стаціонарі по контакту, то де взяти гроші бідному студенту на життя, навчання, житло, одяг, їжу, якщо ви не зможете його додатково забезпечити батьківською матеріальною допомогою?

 

Розмір стипендії: як оцінюється тепер бажання вчитися в Україні?

 

Мінімальна вузівська стипендія в 2019 році в Україні склала 1300 грн, а підвищена 1660 грн (є ще Президентська 2200 грн і соціальна, в залежності від рівня акредитації вузу, від 1180 до 2360 грн). На ще меншу суму можуть розраховувати ті, хто навчається в технікумах, ліцеях, коледжах: мінімальна 980 грн, підвищена 1250 грн, Президентська 1900 грн, соціальна 890 грн. Є ще й компенсаційні виплати для тих, хто вирішив після отримання атестата про неповну середню освіту отримати спеціальність в ПТУ: зазвичай виплачують 490 грн, Президентська стипендія становить 1420 грн, а соціальна стипендія варіюється від 450 грн до 1180 грн (виплати сиротам). Прогноз на 2020 рік невтішний: нинішній Міністр освіти не планує індексувати стипендіальні виплати, навіть, незважаючи на збільшення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати в Україні. Суми ці занадто малі, щоб не тільки вчитися (купувати підручники, необхідну для навчання техніку), але й повноцінно харчуватися і орендувати комфортабельне житло. І вже точно не вийде носити новий одяг, а не купувати його у спеціальних магазинах, якщо розраховувати тільки на чергову стипендію. Але де може взяти гроші студент, якщо вчиться на денному стаціонарі і поки не знайшов додаткове джерело доходів.

 

Де взяти гроші студенту терміново?

 

Багато з нас пережили безгрошове, але, разом з тим, веселе студентське життя. Стипендії, якщо такі були, своїми мізерними розмірами вже точно не могли покрити витрати молоді, яка, до того ж, ще не вміє економити і раціонально витрачати свої накопичення. Дуже багато студентів денних стаціонарів на шкоду своїй успішності змушені влаштовуватися на додаткову роботу, причому, це часто некваліфікована і не завжди гідно оплачувана робота, без офіційного оформлення. Такий додатковий дохід допомагає і жити, і вчитися, але такі надзусилля молодої людини не можуть не відбитися на її здоров’ї, відвідуваності навчального закладу і навіть можуть вплинути на успішність. Та й не завжди цих заробітків може вистачити на зростаючі запити студента: хочеться модно одягатися, правильно харчуватися, відвідувати спортивний клуб, купувати сучасну літературу, купувати мобільні гаджети. А ще багато хто хоче допомагати своїм рідним.

 

Додаткове джерело доходів це матеріальна допомога офіційно діючих фінансових інститутів (банки, мікрофінансові організації МФО, ломбарди). Якщо студент підробляє без оформлення, то в кредиті в банку буде відмовлено, оскільки немає можливості надати кредитній комісії банку довідку про офіційні доходи, які своїм розміром здатні переконати комісію в вашій платоспроможності. Адже довідку про одержувану стипендію деканат вузу або технікуму видасть без проблем, але ті суми, які будуть вказані в документі, мізерно малі для позитивного рішення банку щодо надання вам грошової позики. В ломбард звертатися остання справа, оскільки в цьому випадку доведеться віддати під заставу цінні речі, і не факт, що їх вийде викупити назад. Єдиний шанс вирівняти доходи скористатися послугами кредитних компаній. Наприклад, таких мікрофінансових організація як «СС Лоун», яка надає миттєві кредити на суму до 15 тисяч гривень, при цьому, не вимагаючи довідку про доходи. Поручителі і цінності в заставу не потрібні. Студент отримає мікропозику на підставі даних паспорта, індивідуального номера платника податків (ІПН) і реквізитів банківської карти. Робота з «СС Лоун» реальна можливість отримати студенту мікрокредит без відмови.

Назад