До скількох ви можете шуміти у себе в квартирі за законом?

Кожна людина може самостійно визначати зону свого комфорту. Ми вибираємо місто проживання, район, масив і звичайно ж будинок. Але ось сусідів вибрати не можна. Згідно відгуками багатьох українців, саме від сусідів самим прямим чином залежить те, наскільки комфортно проводити час в улюбленому житло. Комусь щастить з рядом проживають людьми, а хтось повертається додому як на каторгу. Далі необхідно розглянути те, до якого часу дозволяється шуміти в квартирі і якими нормами законодавства це регулюється.

Закон про тишу

“Закон України про тишу” говорить про те, що всі без винятку жителі квартир повинні дотримуватися режиму тиші у встановлений час. Крім багатоквартирних будинків під дію даного правового акта потрапляють такі приміщення:

  • Медичні заклади, санаторії і розважальні заклади (клуби, кафетерії, ресторани, бари, театри, кінотеатри і так далі).
  • Готелі, мотелі та хостели.
  • Парки та зони відпочинку.

Заборона на шум на перерахованих об’єктах діє з 22 годин до 8 ранку.

Що стосується поняття “шуміти”, тут мається на увазі:

  • Гучні крики і спів.
  • Включення музичних програвачів, радіо або гра на музичних інструментах.
  • Використання мікрофонів і гучномовців.
  • Підрив піротехнічних засобів, запуск салютів і феєрверків.

До котрої години можна шуміти при проведенні ремонтних робіт?

Ремонт у сусідів може надавати досить важкий психологічний ефект, особливо, якщо у вас є маленькі діти або ви працюєте на дому. Безумовно, кожна людина намагається якомога швидше закінчити ремонтні роботи. Але ви маєте повне право в певні години вимагати дотримання режиму тиші, який передбачений чинним законодавством. Під час ремонту шуміти забороняється:

  1. По буднях – з 21-ї години до 8 годин.
  2. У вихідні – цілодобово.
  3. Святкові дні – цілодобово.

Деякі люди ігнорують встановлені законом норми, ремонтуючи своє житло по вихідним або під час свят. Ви маєте повне право насолоджуватися тишею в дні відпочинку і закон в цьому випадку буде повністю на вашому боці. По буднях після 21 години ви також маєте право вимагати повністю припинити ремонтні роботи.

Крім встановлених українським законодавством норм, місцева влада самоврядування мають право встановлювати свої допустимі годинник шуму в багатоквартирних будинках. У Києві та Київській області ви не зможете голосно кричати або робити ремонт з 19.00 до 8.00 у будні. Вночі шумовий рівень не повинен перевищувати 30 дбА, а вдень – 40 дбА.

Що робити, якщо сусіди шумлять?

Якщо питання шуму вирішити з сусідами мирно не вдалося, без сумнівів потрібно викликати представників правоохоронних органів. Після складання заяви, поліцейські повинні провести з правопорушником бесіду, а також зобов’язати його припинити неправомірні дії.

У тому випадку, якщо шум триває, можна наполягати на складанні протоколу про порушення допустимих норм. В цьому випадку до правопорушника буде застосовано адміністративне покарання, яке зобов’яже його виплатити штраф. Підставою для складання протоколу є ст. 182 Кодексу України (недотримання вимог і норм щодо захисту громадян України від впливу шуму чи правил додержання режиму тиші у житлових пунктах та інших громадських місцях).

Назад