Рейтинг ВНЗ України за напрямками

Дуже часто можна зустріти помилкову думку, що немає різниці, в якому ВНЗ вчитися, головне – це “корочка”, а не конкретний навчальний заклад. Однак, відгуки фахівців в області працевлаштування зводяться до того, що для молодого фахівця, який не може похвалитися досвідом роботи, авторитет навчального закладу може мати вирішальне значення.

Медичні вищі навчальні заклади України

 1. Львівський національний медичний університет ім. Д. Галицького.
 2. Національний медичний університет ім. О. Богомольця.
 3. Національний фармацевтичний університет.
 4. Буковинський державний медичний університет.
 5. Харківський національний медичний університет.

Виходячи з відгуків викладачів, студентів (колишніх і теперішніх), а також роботодавців, представлений рейтинг є правдивим, а зазначені в ньому вищі навчальні заклади користуються бездоганною репутацією вже не одне десятиліття.

Юридичні вищі навчальні заклади України

При складанні нижче представленого рейтингу ВНЗ юридичного спрямування враховувалися такі фактори, як інформаційна навантаження в області правоохоронної діяльності, безпеки життєдіяльності людини, громадська безпека та інші елементи права. Також не залишилася без уваги статистика з працевлаштування, професіоналізму, кваліфікації випускників і так далі:

 1. Юридична академія імені Ярослава Мудрого.
 2. Юридична академія Одеси.
 3. Університет безпеки життєдіяльності у Львові.
 4. Український національний університет цивільного захисту.
 5. Університет внутрішніх справ в Одесі.

Технічні вищі навчальні заклади України

Технічні професії сьогодні є одними з найбільш популярних (після IT-напрямку). Далі представлений рейтинг кращих технічних вузів, який включає в себе одні з найавторитетніших навчальних закладів:

 • Політехнічний інститут міста Києва імені Сікорського.
 • Національний університет Харкова імені Каразіна.
 • Національний університет Львова імені Івана Франка.
 • Політехнічний інститут Харкова.
 • Політехнічний інститут Львова.
 • Кращі вищі навчальні заклади Києва

Беручи до уваги те, що в Україні є велика кількість вищих навчальних закладів, варто відзначити, що найбільша концентрація найавторитетніших ВНЗ спостерігається саме в Києві. Столичні університети та інститути славляться бездоганною підготовкою студентів, а також надають роботодавцям можливість найму фахівців, які мають високу кваліфікацію відразу після випуску.

ВНЗ Києва славляться не тільки в нашій країні, а й за її межами. Багато іноземних роботодавці віддають перевагу випускникам наступних київських вищих навчальних закладів:

 • Київський політехнічний інститут імені Сікорського. Заклад має найвищий рівень співпраці з роботодавцями. Крім цього, випускники КПІ мають високий рівень підготовки по IT-спеціалізації.
 • Київський Національний Університет імені Тараса Шевченка. Навчальний заклад займає перше місце по підготовці студентів за напрямом бізнес-економіка.
 • Київський національний економічний університет імені В. Гетьмана. Роботодавці виділяють високий рівень випускників за економічним напрямом.
 • Києво-Могилянська академія. Випускники цього закладу мають не тільки високу кваліфікацію, але і здатність проявити себе на професійному рівні відразу після випуску з ВНЗ.
 • Національний педагогічний університет імені М. Драгоманова.

Вище наведено рейтинг державних ВНЗ Києва. Крім цього, отримати освіту високої якості можна в одному з приватних університетів. Далі представлені приватні вузи, які користуються серед абітурієнтів не меншою популярністю, але тут не передбачено бюджетне навчання:

 1. Університет туризму, економіки і права.
 2. Інститут бізнесу і технологій.
 3. Кооперативний інститут бізнесу і права.

Якщо потенційний студент не зміг набрати необхідну кількість балів, щоб поступити на бюджет, приватні навчальні заклади відчинять двері і нададуть можливість отримати бездоганне освіту, яке буде цінуватися по всьому світу.

Які українські ВНЗ найбільше цінуються роботодавцями?

При складанні даного рейтингу враховувалася думка найбільших компаній-роботодавців України:

 1. Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
 2. Політехнічний університет Києва
 3. Києво-Могилянська академія.
 4. Національний університет імені Івана Франка у Львові.
 5. Національний економічний університет імені Гетьмана в Києві.

Крім столичних університетів, перевагу при наймі на роботу також віддається випускникам Харкова, Львова та Одеси. Численні рейтинги вказують на те, що українські фахівці мають високий попит на ринку праці далеко за межами нашої країни.

Висновок

Вибір вищого навчального закладу – це фактор, який відіграє вирішальну роль в кар’єрі і фінансове благополуччя випускника ВНЗ. Для правильного розставляння пріоритетів мало брати до уваги рейтинги і рекомендації. Перш за все, необхідно орієнтуватися на інтереси потенційного студента, схильність до того чи іншого заняття, а також інші нюанси майбутньої професії.

Безумовно, роботодавці звертають увагу на авторитетність університету, інституту чи академії. Але також при виборі співробітника перевагу надають червоному диплому, а кваліфікації фахівця, його професійним навичкам і бажанням працювати саме в цій компанії.

Отже, вищенаведені рейтинги допоможуть вибрати вищий навчальний заклад, який славиться якісною підготовкою фахівців, високим рівнем акредитації і бездоганною репутацією. Однак, не варто забувати про особисті якості та інтереси майбутніх співробітників.

Назад