Що необхідно знати при пошуку роботи в Європі?

Робота в Європі надає можливість багатьом нашим співвітчизникам повної мірою реалізувати свій робочий потенціал. У той час як в Україні їх професійні навички залишаються незатребуваними.

Фактори, які впливають на вибір українців – це високий рівень безробіття в нашій країні, різке скорочення штатів багатьох компаній через кризу, низькі заробітні плати і так далі. У цій статті потребує ретельного аналізу того, як знайти роботу в Європі, які плюси у іноземного працевлаштування і з якими проблемами можна зіткнутися при пошуку робочого місця.

Правила пошуку роботи в Європі

Якщо ви перебуваєте в активному пошуку роботи за кордоном, варто звернути увагу на такі особливості даного процесу:

 1. Уважне вивчення місцевих законів. Починаючи пошук роботи, необхідно скласти список держав, працевлаштування в яких максимально відповідає критеріям здобувача. Після цього буде не зайвим досконально вивчити міграційну політику цих країн і місцеві правові норми. Наприклад, в Швеції або Великобританії отримати робочу візу можна за спрощеною системою без диплома про вищу освіту. Що стосується Чехії, тут знайти роботу нескладно, так як створена спеціальна база вакансій для здобувачів. Але ось в Німеччині пошук роботи ускладнюється тим, що до претендентів висуваються жорсткі вимоги відбору на вакантні місця. Крім цього, отримати посаду в Німеччині можна тільки при наявності диплома.
 2. Створення портфоліо. Тут необхідно вказувати виключно правдиву інформацію про трудові навички, закінчених спеціалізованих курсах і базову освіту. Також не зайвим буде зареєструватися на трудових європейських порталах.
 3. Вивчення відгуків людей, які працювали або на даний момент займаються трудовою діяльністю за кордоном. Як правило, наші співвітчизники залишають правдиві зауваження, а також рекомендують в яку країну краще їхати, щоб отримати хороші умови праці і заробити побільше грошей.
 4. Створення структурованого резюме по шаблону CV. Налаштування необхідно зробити таким чином, щоб в пошуку відображалися тільки ті результати по вакансіях, які максимально відповідають заданим критеріям.

Варто брати до уваги всі можливі витрати. Під час роботи в Європі в більшості випадків доводиться оплачувати оренду житла, купувати продукти харчування, одяг, платити податки, оплачувати проїзд і так далі. Щоб по прибуттю в іншу країну не зіткнутися з неприємним сюрпризом, всі витрати необхідно передбачити на етапі пошуку роботи в Європі.

Які потрібні документи для працевлаштування в Європі?

Для того, щоб отримати роботу в одній з країн Європейського союзу, необхідно відкрити робочу візу, а також зібрати документи, що дозволяють перебувати на території держави протягом певного терміну. Для кожної країни пакет документів визначається виключно в індивідуальному порядку. Якщо говорити про оформлення робочої візи, для її отримання в міграційну службу необхідно надати:

 • Паспорт громадянина України та ІПН.
 • Закордонний паспорт.
 • Свідоцтво про народження заявника.
 • Довідку, яка підтверджує відсутність судимостей.
 • Запрошення на роботу від закордонного роботодавця.
 • Заповнені анкети встановлених зразків.
 • Медичну страховку.
 • Квитанції про оплату консульських зборів.
 • Фото встановленого зразка.
 • Ксерокопії оригіналів усіх перерахованих документів.

Якщо ви збираєтеся виїжджати за кордон з метою працевлаштування, варто розуміти, що процес оформлення документів є непростим і досить тривалим. Щоб виключити можливі проблеми при оформленні візи, можна звернутися до представників численних компаній, які займаються оформленням міграційних документів. Хоча послуги таких фахівців коштуватимуть немало, але результат не змусить себе довго чекати.

Чому можуть відмовити в оформленні робочої візи?

Як показує статистика, відсоток відмов у отриманні дозвільної документації на виїзд за кордон не низький. Найчастіше причини негативних рішення обґрунтовані наступними факторами:

 1. Роботодавець не надав в посольство підтвердження того, що наймає на роботу співробітника, який має діючий паспорт Європейського Союзу.
 2. Більшість країн ЄС надають офіційне працевлаштування тільки тим кандидатам, які мають дипломи про вищу освіту, Якщо у претендента немає цього документа, йому можуть надати відмову в оформленні робочої візи.
 3. Рівень заробітної плати. Даний показник не повинен бути нижче, ніж встановлений урядом рівень щомісячних доходів для іноземців.

При оформленні робочої візи важливо розуміти, що даний документ діє тільки в тій країні, для якої проводилося її оформлення. Таким чином, при оформленні документів для виїзду до Швеції, ви не зможете працевлаштуватися в Німеччині.

Крім цього, для українців особливу складність створює мовний бар’єр. Практично всі роботодавці виставляють свої вимоги до знання мови країни, яка приймає людини на роботу. Однак є певні професії, які не потребують досконалого знання іноземної мови. Сюди відносяться вантажники, далекобійники, будівельники, прибиральники та інші різноробочі.

Назад