Що таке тіло кредиту?

Фінансова грамотність українського населення, на жаль, не дуже висока. І, якщо потенційний позичальник не є фінансистом за фахом, розібратися у банківських термінах спочатку буває непросто. Ось, наприклад, хочете ви взяти кредит в банку або миттєвий кредит в мікрофінансовій організації, наприклад, в кредитній компанії «СС Лоун», відкриваєте кредитний договір, а там зустрічаєте такі поняття, як тіло кредиту, відсотки, комісія, пеня, штрафні санкції, витрати на документообіг, страхові платежі. Обізнана людина розуміє що до чого, а от простому громадянину, який потребує додаткового фінансування може бути незрозуміло, що таке тіло кредиту, звідки беруться і куди йдуть інші обов’язкові платежі по кредиту.

 

Що значить тіло кредиту?

 

Отже, що входить в тіло кредиту в кредитній програмі, яку ви оформляєте в банку або кредитній спілці (МФО)? По суті, тіло кредиту – це та сума і не гривнею більше, на яку оформляється кредитний договір, тобто, якщо ви берете мікропозику на суму 15 тисяч гривень, то тіло такого швидкого кредиту – це і є ці 15 тисяч гривень. У цю суму не входять відсотки по кредиту, комісійні, пеня і штрафи через прострочення, витрати на оформлення паперів по кредиту, страховка. Тіло кредиту – ключовий параметр, за яким, власне, будуть нараховуватися усі відсотки, комісія, штрафи, пеня, страховка. Таким чином, ми з’ясували, як розрахувати тіло кредиту, і це виявилося до неможливості простою справою.

 

Як змінюється розмір тіла кредиту протягом терміну дії кредитного договору?

 

Протягом дії кредитної програми надійний позичальник виплачує по частинах тіло кредиту і відсотки по ньому. Як змінюється розмір тіла кредиту з часом, залежить, перш за все, від обраної форми оплати. У всьому світі фінансові інститути пропонують два види графіка оплат позик:

  • Диференційований: тіло кредиту стає менше з кожним черговим платежем рівно на ту суму, яка вноситься позичальником.
  • Ануїтетний, тобто, рівними частинами. За такої форми виплати боргу спочатку виплачуються відсотки по кредиту, а вже з другої половини терміну виплат починає зменшуватися і тіло кредиту.

 

Коли можна оплатити тільки тіло кредиту без нарахування відсотків?

 

Позичальник може внести оплату тільки по тілу кредиту, якщо:

  • Є угода про дострокове погашення позики, яка не суперечить пунктам кредитного договору.
  • Оплата тільки тіла кредиту без відсотків може здійснюватися в грейс-період, відведений кредитором.
  • Позичальник, який вперше звернувся в МФО, має право на безвідсоткову позику, тобто, по суті виплачує тільки тіло кредиту. Звернувшись до кредитної організації «СС Лоун», ви можете скористатися спеціальною пропозицією для тих, хто вперше звернувся за мікропозикою, отримавши кредит без відсотків. Надалі ви зможете вигідно брати мікрокредити, за якими відсотки, комісії та витрати на документообіг будуть мінімальні.
Клієнтів оцінило: 5/5

Проголосувало 1040 клієнта.

Назад