Які банки дають кредит на авто?

У сучасному, мінливому світі автомобіль вже давно перестав бути якоюсь недосяжною розкішшю, а став невід’ємним атрибутом людини, яка повинна всюди встигнути і пересуватися з комфортом. Якщо ви не проти водіння з якихось особистих переконань, і у вас немає медичних протипоказань до керування автотранспортом, то рано чи пізно ви поставите собі за мету купити машину. І, оскільки автомобілі коштують чимало, швидше за все, вам потрібно буде взяти ще грошей у борг для того, щоб разом з вашими накопиченнями вистачило на покупку бажаного транспорту. Якщо ж накопичень немає взагалі, то ви будете шукати, в якому банку взяти кредит на покупку автомобіля.

 

 

Вашою автомрією можуть стати нові чи старі легкові машини, інша сухопутна або водна мототехніка (мопед, мотоцикл, скутер, катер). А може вам потрібен комерційний транспорт або пасажирська автотехніка, на яких ви зможете заробляти гроші. Купівля машини – це значні витрати, ви напевно будете шукати, де отримати кредит на авто на найбільш вигідних умовах. До речі, для тих, хто планує заробляти на автотехніці гроші, можливо замість кредитування варто задуматися про лізингову програму: автомобіль на умовах лізингу переходить у ваше користування, але під час виплати відсотків за лізинговим договором залишається на балансі банку.

 

 

В Україні державні та комерційні банки, які дають кредит на авто і мототехніку, пропонують такі, узагальнені умови автопозик:

 

  • Термін кредитування: 5-7 років.
  • Відсоткова ставка кредитування: 0,1-23,9% (одна десята частка відсотка в Ощадбанку і Приватбанку на покупку акційних автомобілів – це спеціальна індивідуальна програма). А 24,9% в Приватбанку змушені платити ті, хто кредитує купівлю машин з пробігом.
  • Максимальна сума позики: 10 тис. грн – 10 млн грн.
  • Авансовий платіж – 10-20%.
  • Додаткові платежі: комісія 0,9-3%.
  • Обов’язково: довідка про доходи позичальника та склад сім’ї.
  • Наявність поручителів. Якщо немає поручителів, то потрібно закладати майно (в 90 випадках зі 100 під час отримання автопозик в якості застави виступає сам автомобіль, що купується – можна сказати, що це такий собі варіант «автомобільної іпотеки»).

 

 

Ці консолідовані дані взяті у національних і відомих банків – Ощадбанк, Глобус, Укргазбанк, ТАСкомбанк, Приватбанк. Є ще багато інших пропозицій, де взяти автокредит, але в банківській сфері вам доведеться шукати компроміс між високою процентною ставкою і тривалим періодом кредитування або брати невелику суму, але під більш високий відсоток і на короткостроковий період.

 

 

Зв’язуватися з автокредитуванням в банку чи ні, вирішувати вам. Часто буває, що додаткова вартість автомобіля через виплачені відсотки, комісії, страхові збори та оплати оцінювачів чи інших експертів може зробити вартість вашого авто просто «золотою». Наприклад, старий десятирічний БМВ «обросте» кредитними платежами і зрівняється за вартістю з новенькою «Шкодою» з автомобільного салону. Можливо, виходом з подібної ситуації, коли ви обмежені в засобах, і власних накопичень все одно не вистачить на машину з автосалону, можна скористатися миттєвим кредитом від МФО: ніяких довідок про доходи, поручителів, закладів власного майна. До речі, такі ж миттєві кредити на карту протягом доби – хороший вихід в тій ситуації, коли вам потрібно надати обов’язковий авансовий платіж в банку, який дає основне тіло автомобільного кредиту.

Назад