Які банки дають кредит на житло?

Купівля власної нерухомості, чи то квартира в багатоповерховій новобудові або в так званій «вторинці», чи то власний приватний будинок на окремій земельній ділянці, – найважливіша і відчутна по витратах частина сімейного бюджету. І хоч зараз серед молоді став простежуватися очевидний тренд – знімати житло, не обтяжуючи себе володінням нерухомістю, старше покоління досі вважає своєю основною метою – стати власником свого житла. Часи дармової роздачі квартир, як це було в СРСР, вже пішли в минуле, тому, якщо ви не важливий державний чиновник або військовий пільговик, квартиру або будинок ви можете тільки придбати. Нерухомість ніколи не була дешевою, тому тих, хто може купити квартиру на свої заробітки і накопичення, набагато менше в порівнянні з тими, хто змушений для покупки взяти кредит на житло в банку.

 

 

Отже, які банки дають кредит на житло в Україні і які умови пропонують? З’ясуймо це.

 

 

Ще кілька років тому можна було і не думати про звернення в банк: політичні події, економічні кризи, які випливають одна за іншою були тими самими ризиками, через які програма надання позик на покупку нерухомості була практично згорнута.

 

 

В наші дні отримати кредит на житло в Україні не так вже й складно. Конкуренція в банках досить велика, тому клерки як державних, так і приватних банків зацікавлені в нових позичальниках, які бажають взяти гроші під покупку нерухомості. У кожному банку, що працює в Україні, обов’язково є різні варіанти кредитування під покупку житла. Це може бути і кредит для придбання житла на ринку вторинної нерухомості, а можна оформити іпотеку на житло в споруджуваному будинку – спеціальну програму кредитування під заставу житла, що купується. Крім того, в Україні є молодіжна програма кредитування житла за підтримки держави – кредит видається банками на пільгових умовах. Але останні 5 років, у зв’язку з політичною і економічною нестабільністю, молодіжне кредитування розраховане тільки на раніше оформлені угоди. Тобто сьогодні розраховувати тільки на державні пільги для молоді в питанні покупки житла буде недалекоглядним рішенням: з боку держави постійно відбуваються затримки в компенсації виплат відсотків за молодіжними кредитами. Якщо ви учасник пільгового молодіжного кредитування покупки житла, то може статися, що доведеться скористатися допомогою кредитної компанії (МФО), щоб отримати миттєвий кредит для того, щоб погасити черговий платіж за кредитною програмою, якщо компенсація від держави не прийшла вчасно (а за відгуками учасників таких програм, такі випадки швидше норма, ніж позаштатна ситуація).

 

 

Роблячи огляд кредитних програм таких авторитетних державних та комерційних банків (як повністю національні, так і з залученням іноземних інвестицій), як «Ощадбанк», «Кредит Агріколь Банк», «UNICREDIT Bank», «Укргазбанк», «Приватбанк», можна сказати, що стати учасником кредитної програми з придбання житла можна на наступних, узагальнених умовах:

 

 

  • Термін кредитування – в основному, всі перераховані банки орієнтуються на ліміт до 20 років
  • Аванс – від 25% (в Приватбанку) до 50% (Кредит Агріколь Банк)
  • Відсоткова ставка має великий діапазон – 18-29%.
  • Комісійні платежі – 0,25-1,5% від суми позики.

 

 

В якому банку взяти кредит на житло, вирішувати вам: у когось менший відсоток, але, при цьому може бути дуже високим початковий внесок, і попутно буде багато додаткових платежів (комісії, страховки, незалежні експертні оцінки і т.п. ). Зважте всі «за» і «проти». Якщо сумарно всі виплати за кредитним договором піднімуть ціни на ваше майбутнє авто в рази, можливо, вам краще скористатися кількома миттєвими кредитами, які разом з вашими власними накопиченнями наблизять вас до придбання заповітного житла. Більш того, такі швидкі позики здатні «вирівняти» черговість ваших платежів по іпотеці, навіть якщо ваші доходи і зовнішня матеріальна допомога надходять до вас нерівномірно. В наші дні миттєві кредити вам доступні завжди, тоді як для схвалення позики в банку знадобиться занадто багато документів, заставних цінностей і, крім того, буде витрачено занадто багато часу на пошуки поручителів.

Назад