Чи випустять за кордон з боргами?

Якщо у вас є незакриті відносини з кредиторами, будь то банки, ломбарди або приватні фірми, що надають мікрокредити, є досить вагомий ризик, що за кордон з боргами по кредиту виїхати не вийде. З огляду на привабливі умови безвіза, багато ризикують і планують поїздки, не замислюючись, чи випустять за кордон, якщо є борг по кредиту, чи ні. Серйозно витратитися на путівку і авіаквитки і, при цьому, стати «невиїзним» через декілька тисяч гривень непогашеного боргу кредиторам, – погодьтеся, це прикро. Вчимося разом, як не стати заручником подібної ситуації.

 

Перевірте свої взаємини з кредиторами!

 

Побоювання банківських боржників не марні. Складнощі на кордоні почнуться, якщо кредитор, незважаючи навіть на те, що ви з ним в постійному діалозі про реструктуризацію боргу або домовляєтеся про кредитні канікули, все ж подав на вас до суду про стягнення суми боргу. Найбільш часто судові тяжби починатися банківські структури, тоді як приватні кредитні компанії, такі як компанія «СС Лоан», що надає мікрокредити онлайн, більш лояльні і терпимі по відношенню до своїх позичальників.

 

Причому, важливо розуміти, що поки ви домовляєтеся про відстрочку платежу, зниження процентної ставки з адміністрацією банку, виконавчі структури цього ж банку можуть передати документи в суд. І ви навіть можете про це не знати, якщо, наприклад, дані по судовому позову будуть приходити за місцем прописки в іншому місті. Судові документи будуть накопичуватися, і навіть з урахуванням, що листи відповідачу були вручені, рішення суду вступить в силу через 10 днів. Виконавчий лист буде отримано банком і з ним банківська структура звернеться в ДВС (Державна Виконавча Служба).

 

Справа в тому, що подані до суду документи про непогашені боргові зобов’язання і вигране банком справу дають підставу кредиторам домогтися від суду задовольнити клопотання на заборону на виїзд з країни позичальника, навмисне ухиляється від погашення боргу. Таке рішення суду автоматично поміщає цього боржника в так званий «стоп-лист» Головного центру обробки спеціальної інформації при ДПСУ (Державна Прикордонна Служба України). Поки ваше ім’я буде в цьому списку, ні з яким боргом по кредиту не випустять за кордон, будь то тисяча гривень недоплати за споживчий кредит за новий смартфон або довгострокова іпотека на покупку нерухомості.

 

Хороша новина: така заборона виїзд боржників за кордон застосовується досить рідко. Такий каральний захід у вісімдесяти відсотках зі ста виявляється відхиленим суддею, так як досвідчений адвокат може за дві секунди оскаржити умисне відхилення від оплати боргу – довести навмисну відмову платити за кредитними зобов’язаннями досить складно. Але, тим не менш, чи можна виїжджати за кордон з боргом за кредитом, якщо ваш кредитор вже подав документи до суду? Відповідь категорична – ні!

 

Ви можете годинами пояснювати прикордонникам про те, що ви в даний час вже «потихеньку розраховуєтесь», домовилися про реструктуризацію боргу або відстрочку платежу, домоглися судового розгляду і вже виграли його – все буде марно. Потрібно домогтися, щоб в «стоп-листі» Головного центра обробки спецінформаціі зникла інформація про вас.

 

Як правильно покинути стоп-лист боржників?

 

Вилучення зі списку банківських боржників, яким заборонений виїзд за кордон, за допомогою таких дій:

  1. Власне, оплатити борги і отримати постанову, а потім подати про це відомості в Головний центр обробки спецінформаціі. Через місяць після повного погашення боргу ваше ім’я буде виключено з стоп-листа.
  2. Другий шлях більш тривалий – через апеляцію. Як уже згадувалося вище, досвідчений юрист допоможе вам довести, що ваше ухилення від оплати боргу не було навмисним.
Назад