Чим небезпечний кредит під заставу квартири?

Якщо є потреба у великій сумі грошей, наприклад, на лікування, навчання за кордоном, на покупку житла, машини, землі, то вам знадобляться всі вільні кошти і накопичення. Якщо ж власних грошей не вистачить, вам потрібна матеріальна підтримка від інших це може бути багата рідня, заможні друзі, впливові забезпечені партнери по бізнесу або незалежне джерело фінансування:

 

  • Банки, що надають кредити під заставу, за наявності поручителів і довідок про постійні доходи.
  • Ломбарди, позичають гроші під заставу цінних речей.
  • Так звані мікрофінансові організації (скорочено МФО), які надають миттєві кредити фізичним особам за паспортом і ідентифікаційним кодом, не вимагаючи довідок з працевлаштування та про доходи, наявності поручителів і застави.

 

Коли мова йде про велику суму грошей (понад 10-15 тисяч гривень), то будь-які українські та міжнародні фінансові інститути можуть вимагати від вас цінне майно в якості застави. Якщо у вас гарна кредитна історія, є офіційне працевлаштування, хороший постійний дохід, то ви напевно, без ризику відмови адміністрацією банку, зможете взяти кредит під заставу квартири для отримання великої позики для покупки іншої нерухомості, нового автомобіля, інших дорогих цінностей або, наприклад , отримати кредит під заставу квартири, яка будується (так звана програма іпотечного кредитування).

 

Слід пам’ятати, що надати банку відомості про квартиру, власником якої ви є, і підписати договір про передачу житла в якості заставного майна, це не просто ваш підпис на аркуші паперу в обмін на велику позику банку, а велика відповідальність перед вашою родиною. Якщо поставитися до цього питання халатно, то вашій родині, на жаль, дуже скоро доведеться дізнатися, чим небезпечний кредит під заставу квартири, автомобіля, землі.

 

У чому ж «підводні камені» кредитування під заставу житла або авто? Вам потрібно знати, що мінуси кредиту під заставу квартири або автозасобів такі:

  • На таке цінне майно, яке використовується в якості застави, автоматично нотаріально накладається заборона на відчуження. Це означає, що без згоди кредитора, заборона на відчуження не може бути знята.
  • Таке майно, передане в заставу банку, не може бути продано або здаватися в оренду.
  • Під час оформлення застави вас чекають додаткові витрати під час отримання кредиту. Річ в тому, що позика не може перевищувати 70% від тієї вартості, в яку оцінено заставне майно. Тобто, повинен бути обов’язковий перший внесок від 30%. Таким чином, щоб отримати позику під заставу, вам доведеться все одно шукати ще гроші для початкового внеску.
  • Якщо ви з якоїсь причини перестанете виплачувати відсотки по кредиту або почнете затримувати виплати, то банк має повне юридичне право звернутися до суду і позбавити вас заставного майна. Після ряду процедур (подача позову, судовий розгляд, виконавчий лист про стягнення майна в рахунок боргу) майно арештовується і продається «з молотка». Звичайно, закони захищають неповнолітніх дітей і інвалідів, прописаних в заставній квартирі, таке житло відсудити банку буде складніше. Але банківські юристи і колектори вже навчилися боротися з цими перешкодами, тому подумайте 1000 і 1 раз, чи варто брати гроші під заставу квартири в банку або скористатися допомогою декількох МФО.
Назад