Чим відрізняється мікропозика від кредиту?

Якщо потрібна матеріальна допомога, власних накопичень немає або недостатньо, а допомоги від рідних і близьких чекати не доводиться, то за додатковим фінансуванням доведеться звернутися в фінансові інститути – банки, мікрофінансові організації. Якщо ви звернетеся в банк, то ви зможете там отримати такі види кредиту, як іпотека (придбання нерухомості, яка одночасно виступає в якості заставного майна), автокредит (гроші в борг на придбання автомобіля), споживчий, овердрафт, кредитний ліміт на банківську карту, кеш-кредит і т.д. Під час звернення до мікрофінансової організації ви зможете отримати мікропозику – кредит на суму до 15 тисяч гривень (як це практикується в міжнародній кредитній компанії «СС Лоун», що надає в Україні мікропозики онлайн на карту) і терміном від одного дня до 30 календарних днів.

 

Тепер Ви розумієте, в чому відмінність мікропозики від кредиту:

  • в розмірі суми, яка видається кредитором;
  • в терміні дії кредитної програми;
  • у цільовому призначенні береться позики.

 

А ще важливий нюанс – процедура оформлення, погодження та видачі кредитів або мікропозик і витрачений на це час. Ці показники разюче відрізняються в банках і мікрофінансових організаціях.

 

Що взяти: мікропозику або кредит?

 

А тепер більш детально з’ясуємо, чим мікропозика відрізняється від кредиту. І в якій життєвій ситуації краще і вигідніше скористатися банківськими послугами, а коли швидше і менш проблематично буде оформити онлайн швидкий кредит в МФО.

 

Взагалі, порівнювати, що краще – мікропозика або кредит, трохи некоректно. Ці програми фінансування мають лише одну спільну рису – процес видачі грошей фізичним особам, які згодом повинні повернути тіло кредиту (суму, на яку оформляється кредитна програма) плюс додаткові платежі (страховки, відсотки по кредиту, комісію, а в разі прострочення – пеню і штрафи). А ось суми грошей у борг, способи нарахування відсотків за виданими коштами, терміни дії кредитних програм, цільові призначення кредитів і мікропозик принципово різняться.

 

Кредити та мікропозики відрізняються своїми розмірами і термінами. Мікропозика – це короткочасна програма кредитування на невелику суму (в даний час в «СС Лоун» – це 15000 грн, як згадувалося вище, терміном до 1 місяця). А ось кредити в банку можна брати як на такі суми, так і розраховувати на значно більші гроші. Що ж стосується термінів, то банкам невигідно працювати з короткостроковими позиками, так як тільки паперової тяганини з оформлення такого кредиту в банку буде більше, ніж прибутку за нарахованими відсотками по тілу кредиту. Банки націлені на довгострокові програми кредитування: чим довше триває співпраця, то довше виплачуються відсотки, і кінцева сума виплат по кредиту найчастіше в рази перевершує початкове тіло кредиту. Більш того, багато чи ви чули щасливих історій про тих, хто отримав безвідсоткові позики в банку, а ось для тих, хто вперше звернувся до МФО, надаються саме безпроцентні мікропозики (точніше сказати, відсоток є, але він дуже малий). Зрозуміло, і кредити, і мікропозики страхуються, а також в кредитних програмах завжди є система стягнень за порушення графіка виплат. Штрафи і пеня за невчасно виплачені тіло кредиту і відсотки по ньому нараховуються і банком, і мікрофінансової організацією, крім того, в МФО прострочення обійдуться набагато дорожче, ніж прострочення банківського кредиту за аналогічний період.

 

При оформленні кредиту в банку вам доведеться відвідати відділення банку і прийти туди потрібно не з порожніми руками. Обов’язково будуть потрібні довідки з місця роботи (офіційний дохід), довідка про несудимість, потрібна виписка з банку, який веде зарплатний проект вашого підприємства, знадобиться інформація про цінний майно, яке може служити заставою, наявність поручителів. Потім буде проведено фінансовий скоринг, під час якого дані по вам будуть перевірятися в бюро кредитних історій, також буде перевірено ваше близьке оточення на предмет неблагополучних ситуацій в минулому, пов’язаних зі взятими кредитами. За наявності поганої або нульової кредитної історії ви ризикуєте отримати відмову в наданні кредиту. Також ви можете опинитися без кредиту, якщо серед ваших родичів, друзів і колег знайдуться злісні неплатники за кредитами.

 

Під час оформлення мікропозики вам не потрібно навіть виходити з дому. Потрібен тільки хороший інтернет: ви подаєте онлайн-заявку на кредитування, з документів потрібні достовірні паспортні дані, номер ІПН, номер банківської карти, куди надійде мікропозика. Не потрібні довідки з місця роботи та інші документи, цінності для застави. А кандидатури поручителів з близького оточення беруться тільки для додаткового, запасного каналу комунікації з позичальником, а не для повноцінного поручительства за кредитом. Далі, як і в банку, відбудеться кредитний скоринг ваших даних, але в мікрофінансових організаціях ця процедура не така тривала і глибока. Взагалі, процедура видачі мікропозик займе всього кілька годин і може відбутися у будь-який час доби. Що ж стосується банків, то чекати рішення по вашій кандидатурі доведеться кілька днів, а то й тижнів.

Назад