Чому банки відмовляють у кредиті підприємцям?

Як виявилося, не тільки жорстка фіскальна політика держави створює перепони індивідуальним підприємцям в Україні, а й відсутність вільних коштів на розвиток бізнесу. А все тому, що банки відмовляють у кредиті індивідуальним підприємцям, тим самим, роблячи малий і великий приватний бізнес позбавленими можливості інвестувати в товар на продаж, основні засоби, нерухомість під офіси та склади. Де ж роздобути велику суму грошей для того, щоб своїй приватній справі дати «друге дихання»? Давайте з’ясуємо, як йде справа з кредитуванням індивідуальних підприємців в банках. А, може бути, є альтернатива банкам, наприклад, юридична особа може зайняти грошей в ломбарді під заставу того ж власного офісу, автопарку або цінних основних засобів (нові меблі, оргтехніка)?

 

Раз у раз чути в ділових колах, що, мовляв, банк відмовив у кредиті підприємцю. З точки зору комерсантів таке рішення фінансового інституту просто обурливе. А з точки зору адміністрації банку не безпідставне, тому що такі громіздкі фінансові структури, як банки, вельми неохоче йдуть на ризик і не готові «ділитися» грошима з тими, чий малий бізнес нестабільний і потребує матеріальної підтримки.

 

Звичайно, у кожного банку свої внутрішні підвалини і сформовані правила роботи з юридичними особами, але основні, так би мовити, трендові причини, чому банк відмовив у кредиті на бізнес в Україні, такі:

  • У наданні позики малому бізнесу буде відмовлено через низький рівень доходу, або доходів взагалі немає або вони нестабільні. Відчуваєте, якою безвихіддю віє від цієї причини? Низький рівень доходу, перебої з надходженнями від продажів або їх відсутність виникають тому, що у підприємця немає вільних коштів на ефективний маркетинг для просування товарів і послуг, немає грошей на інвестиції у виробництво і закупівлю основних засобів для підвищення якості виробленого (реалізованого) продукту. А щоб все це можна було дозволити, потрібні кредитні гроші, які банки не хочуть давати малоприбутковому бізнесу…
  • Перешкодити бізнесменові отримати позику може і погана кредитна історія, в якій є проблеми з виплатами по минулим кредитними договорами.
  • Жорсткі правила банків змушують комерсантів хитрувати і надати недостовірні дані про баланс свого підприємства. Але ретельний кредитний скоринг виявить невідповідності, і такий комерсант відразу потрапить до «чорного списку». Втім, в наданні недостовірної інформації причиною може бути банальна помилка під час заповнення документів.
  • Важко домогтися отримання позики і бізнесменам.
  • Якщо у вас немає заставного майна, то ви теж, з точки зору банку, ризикований позичальник.

 

Альтернативи в разі відмови банком в наданні позики:

  • Зменшити свої «забаганки» і знову зробити запит на позику, тільки на меншу суму кредиту.
  • Знайти впливових поручителів.
  • Знайти банки, в яких, за інформацією вашого оточення (друзі, знайомі, партнери) успішно надаються позики індивідуальним підприємцям.
  • Шукати альтернативу. Звичайно, йти в ломбард і залишати в заставу оргтехніку з офісу це абсурдне рішення. Але звернення до мікрофінансової організації, в якій найбільш лояльний кредитний скоринг, істотно полегшить ваше матеріальне становище. Кредитна компанія «СС Лоун» працює як з фізичними, так і юридичними особами: ми надамо гроші на розвиток вашого бізнесу!
Назад