Директор по маркетингу CCloan Анна Мойсєєва пояснила, чому на початку карантину МФО відмовились від кредитів під 0%, а тепер повертають їх

На початку карантину МФО відмовились від кредитів під 0,01% через велику кількість заявок на їхнє отримання від «неякісних» клієнтів. Про це розповіла директор по маркетингу CCloan Анна Мойсєєва під час онлайн-конференції «Ринок МФО. Нові реалії і зміна бізнес-моделі».

 

На початку карантину, розповіла Анна Мойсєєва, суттєво виріс попит на кредити від «неякісних» клієнтів.

 

«Якісні клієнти в цей час не прагнули брати кредити, а «неякісні» під впливом паніки намагався оформити позики. Ми це чудово розуміли, адже аналізували їхні кредитні історії. Звісно, надавати кредити таким позичальникам ми не могли», – повідомила вона.

 

Попит з боку «неякісних» клієнтів був настільки великий, що компанія не могла обробляти заявки від тих, кому була готова надати позику, зазначила директор по маркетингу CCloan. Саме тому компанія тимчасово відмовилась від кредитів «під нуль», щоб зменшити потік клієнтів.

 

Також СМО компанії поділилася інформацією, які фінансові страхи з’явилися у наших громадян з настанням кризи. І розповіла, що та частина населення, яка турбується про неможливість погасити борг є найбільш добросовісною категорією позичальників, і найобережніше ставиться до процесу кредитування, намагаючись скоротити кількість звернень до МФО на період кризи.

 

Фінансові страхи українців статистика Ccloan

Міжнародна практика

 

Кредити під 0% пропонують не лише в Україні, а й в інших країнах світу. Як повідомив під час онлайн-конференції регіональний керівник з маркетингу CreditPlus Росія Федір Меженін, для його компанії кредити під 0% – це локомотив для залучення нових клієнтів. 

 

«Як правило клієнтам дійсно пропонують «чесний нуль». Є лише одне обмеження, яке встановлюють деякі компанії: вони дають кредит з можливістю повернути його впродовж 30 днів, але ставка під 0% діє, наприклад, лише перші 10. Якщо в цей період кредит не повертається, починає застосовуватись вища ставка», – розповів він.

 

Скільки компаній кредитують під 0,01%

 

Відповідно до даних Рейтингу МФО від «Мінфіну», станом на 5 червня кредити під 0,01% надають 19 компаній, у тому числі і CCloan. До карантину такі позики пропонували 23 мікрофінансові організації, однак з початком кризи їхня кількість різко зменшилась і на початку квітня становила лише 7.

 

В минулі 2 місяці МФО відновлювали кредитування з “нульовими” умовами. Наразі максимальна сума, яку можна отримати під 0,01% у CCloan складає 15 тисяч гривень. Термін, на який доступно отримати безвідсотковий кредит, у різних компаніях коливається від 5 до 30 днів. У CCloan максимальний термін кредитування – 30 днів.

 

За матеріалами minfin.com.ua

Назад