Як дізнатися, чи є кредит у людини в Україні?

Так як шахрайство в кредитній сфері сьогодні є досить поширеним явищем, багато громадян України намагаються регулярно моніторити стан своєї кредитної історії. Відстеження даного показника також буде не зайвим, якщо у людини є один або кілька кредитів в банках або МФО.

Що таке кредитна історія?

Кредитний рейтинг – це відповідальність людини перед кредитними організаціями. Історія по кредитах в обов’язковому порядку перевіряється, якщо людина звертається в банк або МФО з метою оформлення нової позики. Що стосується формування рейтингу, відомості про позичальника фіксуються при самому першому зверненні в фінансову організацію.

Своєчасна виплата кредитів – це запорука формування позитивного кредитного рейтингу. Якщо позичальник не має прострочень, це значно підвищує його шанси на оформлення нової позики при наступному зверненні в мікрофінансову компанію або банк.

Що стосується поганою кредитної історії, рейтинг може погіршуватися тільки в тому випадку, якщо позичальник не робив виплати вчасно або регулярно зривав домовленості з кредитними організаціями. Такі недобросовісні клієнти кредитних сервісів часто потрапляють під підозру і, як правило, у видачі нових кредитів їм відмовляють.

Важливо розуміти, що виправити кредитний рейтинг практично неможливо. Все, що ви можете зробити – це дізнатися стан своєї кредитної історії і намагатися не порушувати умови Договору з банком або МФО.

Як перевірити стан свого кредитного рейтингу?

Якщо ви коли-небудь зверталися в банк або МФО з метою отримання кредитних коштів, інформація про вас обов’язково відобразиться в базі Бюро кредитних історій. Що стосується банку-кредитора, при оформленні нового позики цю інформацію з більшою ймовірністю вам не нададуть.

Щоб дізнатися чи є у вас кредити або просто стан кредитного рейтингу, можна скористатися одним з таких способів:

  • Один раз в 12 місяців кожен повнолітній громадянин України має можливість дати запит в Бюро кредитних історій абсолютно безкоштовно. У тому випадку, якщо ви використовували свій шанс, повторно дізнатися цю інформацію можна тільки на платній основі. Дізнатися кредитний рейтинг за гроші в УБКІ можна необмежену кількість разів.
  • Кредитний сервіс в онлайн режимі. Сучасний ритм життя настільки швидкий, що іноді немає часу відстоювати довгі черги у відповідних інстанціях з метою уточнення кредитного рейтингу. В цьому випадку позичальникам пропонується завантажити додаток УБКІ в свій смартфон. Якщо будуть відбуватися якісь зміни з кредитною історією, вас будуть повідомляти в повідомленнях.
  • Замовити довідку про стан кредитного рейтингу можна в банку, де позичальник обслуговується. Найчастіше ці дані запитуються для того, щоб оформити рефінансування наявного позики.

Що робити, якщо позичальник виявився в чорному списку?

Якщо ви маєте непогашені кредити, варто подбати про їх якнайшвидше закриття. Зробивши це, ви зможете поліпшити свій кредитний рейтинг і підвищити шанси на отримання нового кредиту. Оформляючи мікропозики, перш за все необхідно оцінювати свої можливості.

Що стосується самого прийнятного способу поліпшення кредитної історії – це отримання мікропозик на невеликі суми в МФО, де не перевіряють історію і їх своєчасне погашення. Таким чином, ваш рейтинг зрушиться з місця, приховуючи старі не дуже хороші дані.

Назад