Де взяти гроші, окрім банку?

Як зазвичай ви розпоряджаєтеся своїми доходами, будь то заробітна плата або свій власний бізнес. Чи вистачає ваших доходів на те, щоб робити накопичення, наприклад, на депозит в банку, або зароблене відразу ж витрачається на транспорт, їжу, комунальні витрати, навчання, лікування? Що ви робите, якщо виникають непередбачені витрати, пов’язані з ремонтом сантехніки, автомобіля, лікуванням у клініці, дешевим туром на морський курорт або вам конче потрібно отримати велику суму на інвестиції в нерухомість або покупку автомобіля? Де можна взяти гроші в борг, окрім банку або ломбарду?

 

Коли виникає питання, де взяти гроші крім банку, перше, що спадає на думку – звернутися до багатої рідні, заможним друзям, а можна на роботі попросити матеріальну допомогу у керівництва фірми. Такий спосіб – це необхідність просити, пояснювати, навіщо потрібні гроші, потрапляти в матеріальну і, чого вже приховувати, моральну залежність від тих, хто готовий позичити вам гроші без відсотків або під мінімальний відсоток, під розписку або без неї. Та й то, таке ваше прохання позичити – це ще не гарантія, що ви отримаєте необхідну суму і, причому, гроші будуть у вас швидко. Вам можуть непрямо відмовити, пообіцявши допомогти, наприклад, в наступному місяці або році, а такий варіант розв’язання питання для вас нічого не вирішує.

 

Як варіант, де отримати гроші, окрім банку, можна розглядати звернення в ломбард. Українці часто так роблять, інакше б мережа ломбардів не мала такого попиту серед населення. Як зазвичай це відбувається? Ви берете дорогу, цінну для вас річ і несете її в ломбард, де оцінювач призначає їй вартість, часто куди нижче ринкової. Ломбард залишає її в якості застави і видає вам позику на підставі зробленої оцінки, заодно призначається термін, протягом якого ви можете викупити ваші цінності, тільки вже за ринкову або вищу ціну. Якщо ви не викупите вчасно, то ваша цінна річ, будь то смартфон, сімейна коштовність, ваш улюблений перфоратор, швейцарський годинник, будуть продані комусь іншому. В цьому і полягає принцип роботи і заробіток більшості ломбардів.

 

Якщо ж заможної рідні і друзів у вас немає, керівництво не налаштоване матеріально підтримати вас, а стати клієнтом ломбарду ви не готові, то способів отримати гроші в борг у вас залишається всього лише два:

  1. Звернутися в банк. Звернення в банк означає, що вам потрібно бути готовим надати довідку про свої доходи (такий документ доступний тільки тим, хто офіційно працевлаштований, є власником легального бізнесу або зареєстрував приватне підприємництво), знайти поручителів і вам, як і в ломбарді, знадобляться цінні речі для застави за умови кредитування на суму понад 10-15 тисяч гривень (ліміт залежить від конкретного банку). Для великих кредитів в якості застави виступає земля, нерухомість, автотранспорт. Навіть якщо ви маєте можливість підтвердити документально свої доходи, знайдете поручителів і зможете забезпечити надання застави, це не завжди гарантія того, що банківський скоринг (перевірка) буде на вашу користь. Наприклад, у вас може бути погана кредитна історія.
  2. Другий варіант, де взяти кредит, окрім банку, – це звернення до мікрофінансової організації. Тепер МФО в Україні – явище поширене, тому отримання миттєвих кредитів онлайн відбувається в 90 випадках зі 100. Як правило, це гарантія безвідмовного отримання необхідної вам суми розміром до 10-15 тисяч гривень без перевірок, поручителів і застави. Для її отримання досить мати паспорт, ідентифікаційний код і бути готовим розплатитися вчасно за умовами наданого кредитування.
Назад