Де взяти кредит без прописки в паспорті?

У тому випадку, коли у вас є необхідність в певній сумі грошей, яка не вписується в ваш щомісячний бюджет і зібрані накопичення, ви можете попросити в борг у свого близького оточення (родичі, друзі) або вам допоможуть заможні знайомі. Якщо ж такої можливості взяти гроші в борг не випаде, ви будете змушені звернутися за матеріальною допомогою до тих, хто може вам надати фінансову послугу –  це може бути банк, ломбард або мікрофінансова організація. З’ясуймо питання, в якому з цих фінансових інститутів можливе отримання кредиту без прописки.

 

Чи знаєте ви, який банк дає кредит без прописки в Україні?

 

Ті, хто хоча б раз намагався звернутися в банк за отриманням кредиту, не з чуток знає, наскільки клопітно проходить оформлення позики в будь-якому українському або іноземному банку, що працює відповідно до законодавства України. Банківська комісія буде вирішувати, надати вам кредит чи ні, тільки після того, як отримає від вас обов’язковий набір документів і відомостей. У перелік обов’язкових даних, які потрібні банку, входять відомості про офіційне працевлаштування, постійний дохід (його величина визначає, чи зможе позичальник надалі регулярно виплачувати відсотки по кредиту). Окрім того, банку потрібні поручителі, які готові нести за вас фінансову відповідальність, а також відомості про цінне майно, яке може служити заставою при кредитуванні.

 

Після отримання цих даних починає працювати банківський скоринг (перевірка фінансової та соціальної надійності потенційного позичальника), для якого важливі не тільки стабільність в працевлаштуванні і заробіток. Скоринг перевіряє і соціальну благонадійність, яка може оцінюватися за рахунок наявності офіційно зареєстрованої сім’ї, дітей, а також бажано, щоб у вашому найближчому оточенні не було соціально нестабільних людей, що мають борги і погану кредитну історію. А ще банку потрібні дані по вашій реєстрації місця проживання – більш звичний і відомий нам термін «прописка». Тобто, оформити кредит без прописки під час звернення в банк спробувати можна, але на це піде багато часу і, найімовірніше, спроба взяти позику без прописки може зазнати фіаско. Ця обставина значно ускладнює можливість кредитуватися тим, хто не має прописки з наступних причин:

 

  • Перехідний період, коли прописка не оформлена у зв’язку з переїздом на нове місце проживання (покупка нового житла, навчання в іншому місті, вимушені переселенці).
  • Паспорт зданий на заміну (переклеювання фото в 25 або 45 років, зміна прізвища через одруження, перереєстрація місця проживання через перейменування вулиці і т.д.).

 

Причина, чому банк не дає гроші в кредит без прописки, досить прозора – це обумовлено юридичними нормами Цивільного кодексу України. Якщо оформити позику без наявності реєстрації місця проживання, а в майбутньому позичальник не зможе погасити заборгованість по кредиту, то адміністрації банку буде досить складно оформити судовий позов – для прийняття позову суду потрібні дані офіційної прописки відповідача-боржника. По суті, прописка позичальника – це один з обов’язкових умов гарантії повернення боргу.

 

Отримання грошей в борг без прописки можливо в будь-якому ломбарді: де-не-де, а в ломбардах не дивляться в паспорті на ту сторінку, де вказані дані реєстрації місця проживання. Під час здачі цінностей в ломбард в обмін на гроші, паспорт використовується тільки як документ, що ідентифікує особу позичальника, адже коли майно буде покупатися, то забрати його в ломбарді може тільки той, хто оформляв заставу. Однак, послуги ломбардів – це великий ризик для позичальника назавжди втратити цінні речі, якщо вчасно не викупити їх із застави.

 

Якщо у вас є труднощі з отриманням прописки, а гроші в борг потрібні терміново, надійну матеріальну допомогу надасть мікрофінансова організація – кредитна компанія «СС Лоун». Щоб оформити мікрокредит, достатньо лише ідентифікації особистості позичальника за даними його паспорта та ідентифікаційного коду. Для МФО, який видає кредити на суму до 10 тисяч гривень, не потрібні такі дані по потенційному позичальникові, як прописка, офіційне працевлаштування та доходи, поручителі, цінності в заставу.

Назад