Депозитні ставки в Європі: які бувають і як отримати дозвіл?

Економічна обстановка в Україні на сьогоднішній день залишає бажати кращого. Це є приводом для багатьох вкладників задуматися над тим, чи варто відкривати депозит в рідній країні. Люди, які мають у своєму розпорядженні значні грошові суми, при необхідності відкриття депозитного рахунку, нерідко розглядають європейські банки. Безумовно, фраза “депозит в швейцарському банку” звучить багатообіцяюче, але чи все так гладко?

 

Однією із головних переваг іноземних депозитів можна вважати те, що європейські банки мають значний рівень капіталізації. Це говорить про те, що якщо фінансова організація почне відчувати фінансові труднощі, відкликати свій вклад буде не важко. Крім цього, умови європейського капіталовкладення, в порівнянні з українськими, є більш вигідними для вкладників.

Дозвіл на відкриття європейського депозиту

 

Вклади в Європі без обмежень доступні тим людям, які живуть, працюють або навчаються на території Євросоюзу. Що стосується фізичних осіб, які проживають на території України, але хочуть оформити депозит за кордоном, тут необхідно попередньо отримати дозвіл у Нацбанку (валютну ліцензію). Але цей документ має певні обмеження. Позичальник може зробити капіталовкладень не більше, ніж 600 000 грн в рік. Діє така ліцензія на протязі дванадцяти місяців.

 

Щоб зробити грошовий внесок в європейський банк, необхідно надати до відповідних органів наступний пакет документів:

  • Оригінал і копія паспорта громадянина України та ідентифікаційний код платника податків.
  • Заява позичальника на отримання ліцензії.
  • Довідка з української фінансової компанії, яка буде здійснювати переказ грошових коштів.
  • Підтвердження від закордонного банку про те, що фінансова компанія готова прийняти в якості депозитного вкладу гроші клієнта з України.

 

Перераховані документи необхідні для того, щоб служба безпеки могла провести відповідну перевірку потенційного клієнта. Якщо перевіряючим щось здасться підозрілим або буде відзначений факт шахрайства, в оформленні депозиту буде відмовлено. Крім цього, якщо НБУ не бачить підстав в зарубіжному капіталовкладення, може бути надано відмову без обґрунтування причини.

 

Так як депозитні ставки в Європі для наших співвітчизників є більш прийнятними, ніж вітчизняні, деякі вкладники намагаються оформити іноземний депозит в обхід Національного банку України. Це вважається злочином і карається виправними роботами, штрафом і навіть тюремним терміном.

 

Процедура оформлення депозиту в європейському банку

 

Депозит в Німеччині, відсотки якого на порядок вищі, ніж в нашій країні, оформити буває не так вже й просто. Перш за все представники фінансової установи проявляють інтерес до джерела доходів вкладника. Також, перед підписанням депозитного Договору доведеться надати підтвердження з місця роботи про розмір офіційних доходів і рекомендацію від НБУ.

 

Що стосується відмов, негативне рішення від іноземного банку може бути отримано через:

  • Погану кредитною історією.
  • Підозри в скоєнні будь-якого злочину.
  • Недостатня сума вкладу. Найчастіше мінімальний депозит можливий від 10-25 тисяч євро.
  • Незрозумілого джерела доходів і так далі.

 

Рейтинг європейських банків можна знайти на в інтернеті. Отже, якщо ви плануєте зробити внесок на суму менше, ніж 10 000 євро, не варто витрачати час з оформленням такого депозиту.

Назад