Умови отримання допомоги для пенсіонерів у 2020 році

Сучасна пенсійна реформа внесла в життя українців багато незручностей. Для того, щоб отримати гарантовані державою щомісячні виплати, необхідно мати достатню кількість трудового стажу, що в сучасних реаліях буває проблематичним. Отже, це веде до того, що багато людей після досягнення пенсійного віку не можуть вийти на заслужений відпочинок.

 

Що ж робити в цьому випадку? Вивчивши умови отримання допомоги для пенсіонерів у 2020 році, при нестачі трудового стажу, кожен громадянин України пенсійного віку має можливість звернутися до відповідних органів з метою отримання передбаченої державою матеріальної допомоги.

 

Як пенсіонеру отримати соціальну виплату?

 

Для призначення фінансової допомоги пенсіонерам без необхідного трудового стажу слід звернутися до соціальної служби за місцем проживання. Щоб оформити виплати, заявник повинен надати наступний пакет документів:

 • Паспорт громадянина України та ідентифікаційний код платника податків.
 • Довідку про трудовий стаж. Отримати цей документ можна протягом п’яти робочих днів в Державному Пенсійному Фонді України.
 • Декларація про доходи та майно. Даний документ заповнюється на підставі даних кожного окремого члена сім’ї. Діє декларація протягом 6 місяців з моменту її отримання.

 

У тому випадку, якщо пенсіонер без необхідного страхового стажу вирішив оформити соціальну виплату не за місцем прописки, необхідно додати документ, який спростовує отримання соціальних виплат за адресою реєстрації.

 

Кому не надається соцдопомога у вигляді пенсійної допомоги?

 

Незважаючи на пенсійну реформу, не кожен українець пенсійного віку має право на отримання соціальних виплат при нестачі трудового стажу. Таким чином, соціальні виплати пенсіонерам не призначаються, якщо:

 • Громадянин пенсійного віку вже отримує пенсійні виплати, в тому числі і соціальні.
 • Працюючі пенсіонери або ті люди, які ведуть будь-яку іншу трудову діяльність і отримують одноразовий або регулярний дохід.
 • Якщо один або кілька членів сім’ї заявника зробив покупку більш, ніж на 50 000 грн.
 • Дохід сім’ї з розрахунку на одну людину перевищує на 100% встановлений прожитковий мінімум.
 • Наявність додаткових джерел доходу, задекларованого майна або засобів пересування.
 • Наявність другої квартири або приватного будинку. Якщо загальна площа перевищує 21 квадратний метр на одну людину.

 

Але, якщо у людини є додатковий дохід або будь-яка з перерахованих обставин, після укладення спеціальної комісії призначення соціальної допомоги може все ж бути реалізовано. Якщо людині відмовлено в соціальних допомог, заявник завжди може оскаржити рішення представника соціальної служби у вищій інстанції або в судовому порядку.

 

Що стосується виплати соціальної допомоги пенсіонерам, які не мають достатню кількість трудового стажу, гроші переводяться на рахунок карти, вказаний при оформленні допомоги або за допомогою національного оператора поштового зв’язку. Вибір способу отримання залишається виключно за одержувачем.

 

Скасування виплати допомоги

 

Як і будь-які інші виплати, допомога пенсіонерам при нестачі трудового стажу може бути скасовано. Найчастіше це відбувається в наступних випадках:

 • Людина приховує актуальні дані про доходи або наявності майна. Виплати в цьому випадку будуть скасовані, починаючи з наступного місяця після встановлення даного факту.
 • Підприємницька діяльність або офіційне працевлаштування.
 • Виїзд з України на постійне місце проживання за кордон.
 • Смерть одержувача допомоги.
 • Оформлення офіційної пенсії.

 

Крім всіх перерахованих факторів, якщо одержувач допомоги не забирає соціальну допомогу на протязі шести місяців, виплати будуть автоматично припинені.

Назад