Що таке дропшиппінг і наскільки він актуальний в 2021?

Завдяки тому, що сучасний світ майже повністю перейшов на електронну комерцію, у багатьох підприємців і потенційних бізнесменів з’явилася можливість заробити на новій сфері продажів. Продажі в інтернеті все набирають і набирають обертів, і навіть ті, хто раніше взагалі не продавав, почали цікавитися новими способами, цікавими рішеннями та інструментами для продажів. І одним з таких методів є дропшиппінг – можливість продавати товари інших продавців.

Що таке дропшиппінг і в чому його особливості?

Дропшиппінг – це одна із сучасних бізнес-моделей електронного продажу товарів, яка дозволяє реалізувати реально існуючі товари, але при цьому по факту не маючи їх в наявності.

Постачальник, який знає, що підприємець працює за схемою дропшипінгу, надає список товарів і всю потрібну інформацію. Власник компанії додає їх собі на сайт або реалізує в соцмережах, замовлення надходить постачальнику і він же його відправляє за вказаною адресою – все зручно і просто. Заробіток власника – це різниця вказаної вартості за товар, яку заплатив покупець, і ціною від постачальника.

Серед плюсів дропшипінгу можна відзначити:

  • щоб зайнятися таким бізнесом, майже не потрібно вкладень, і в разі невдачі, втрати будуть мінімальними;
  • у власника компанії немає необхідності тримати великий штат співробітників, відкривати або орендувати склад, піклується про зберігання товарів, відправляти їх самостійно;
  • можна працювати з будь-якої точки світу, немає ніякої прив’язки до регіону, тому магазин можна відкрити навіть в США.

Але при цьому все ще залишається кілька мінусів дропшипінгу. В першу чергу це стосується великої кількості конкурентів майже в будь-якій сфері. На ринку багато бажаючих заробити на товарах – і зазвичай, чим вище попит на них, тим більше конкуренція. Крім того, основна відповідальність за товар все ще залишається на власнику компанії, а не постачальнику, тому що покупець купив його саме у вас. Якщо виробник відправить бракований товар, зашкодить упаковку або ще щось, то відповідати і працювати з претензіями буде продавець.

Настільки актуальний дропшиппінг в 2021 році?

Сам дропшиппінг для всього світу вже давно не є новинкою або чимось неймовірно оригінальним, але ось в нашій країні така система тільки починає розвиватися. Справа в тому, що на ринку товарів багато недобросовісних постачальників, які усвідомлюючи те, наскільки не налагоджена системи дропшиппінг, намагаються скористатися цим і обдурити продавця і покупця.

Також недовіру виникає і у покупців, адже в більшості випадків їм доводиться відправляти передоплату. Виходить, що власник компанії повинен перед відправкою оплатити товар постачальнику, а якщо покупець не сплатить його власнику, то доведеться робити заставу зі своїх грошей, тому майже всі працюють за передоплатою. І покупці часто сумніваються в якості товару, який отримають або в гарантії того, що вони взагалі отримають щось. Відповідно, схема дропшипінгу не зовсім правильно працює в нашій країні.

Також це стосується самої системи і методів продажу. Сьогодні у нас, щоб запустити такий бізнес, можна скористатися конструкторами сайтів, зробити його в веб-студії або продавати через інші сайти, соцмережі. Поки немає спеціалізованої платформи, яка спростить роботу з дропшипінгом, хоча на Заході таких майданчиків вже кілька.

Проте, сфера дуже швидко розвивається і стає все більш затребуваною, тому в майбутньому система дропшипінгу буде приносити ще більше доходу.

Назад