Як нараховуються відпускні в Україні?

Відпускні виплати є нічим іншим, як зарплатою за час відпустки. Так як співробітник компанії в цей період не займається трудовою діяльністю, йому належить компенсація у вигляді середньої заробітної плати.

Основна інформація про відпускні виплати

У трудовому Законодавстві України зазначено, що кожен працевлаштований громадянин має право на щорічну оплачувану відпустку. Що стосується тривалості цього періоду, вона встановлюється індивідуально в кожному окремому випадку.

На даний момент в Україні існують такі типи відпусток:

  • Щорічний трудову відпустку.
  • Додатковий.
  • Відпустка пов’язаний з творчістю.
  • Соціальний.
  • У зв’язку з декретом і пологами.
  • Навчальний.

Що стосується адміністративного відпустки (за свій рахунок), такий пропуск роботи не є оплачуваною і не буде включений в період нарахування відпускних виплат. Однак якщо ви вирішили взяти відпустку за свій рахунок, робоче місце залишиться за вами закріпленим.

Кому в Україні покладено відпустку?

Скористатися черговою відпусткою можуть працевлаштовані громадяни України, а також іноземці, які працюють на території нашої країни (підприємці, власники приватних компаній, наймані працівники, а також особи, які займаються трудовою діяльністю за колективним договором).

Для того, щоб людина могла оформити відпустку, з моменту його прийняття на роботу має пройти не менше шести календарних місяців. У тому випадку, якщо людина хоче відпочити трохи раніше, тривалість відпустки буде розраховуватися, виходячи з кількості відпрацьованого часу.

Що стосується осіб, які не мають право на чергову відпустку, це працівники, які виконують свої трудові обов’язки за договором цивільно-правового характеру. Такі трудові взаємовідносини регулюються не Законом про працю, а Цивільним кодексом України.

Онлайн розрахунок відпускних виплат

Сьогодні в Україні активно функціонують сайти бухгалтерського напрямку. За допомогою таких ресурсів можна зробити точний розрахунок відпускних у віддаленому режимі. Для того, щоб скористатися сервісом, необхідно в певні графи внести інформацію про заробітну плату співробітника і кількості відпрацьованих днів.

Такі онлайн-калькулятори, як правило, є досить ефективними, при складанні алгоритмів враховуються всі діючі зміни в Законодавстві, нововведення в розрахунку виплат та інші важливі нюанси.

У тому випадку, якщо самостійний онлайн-розрахунок відпускних відрізняється від розрахунку виплат, який був зроблений бухгалтером компанії, варто поцікавитися, чому так сталося. Якщо ви впевнені в тому, що не допустили помилку в своїх розрахунках, нарахування відпускних виплат може бути оскаржене в установленому порядку.

Свята та вихідні під час відпустки

Часто навіть у досвідчених фахівців в області бухгалтерії виникають питання з приводу нарахування відпускних виплат, якщо під час відпустки випадають святкові дні. Щоб не втрачати дні відпустки, рекомендується вибирати відпускний період таким чином, щоб його початок збігався з початком тижня. Відповідно, відпуск вийде на порядок довше.

Що стосується оплати, необхідно брати до уваги те, що всі святкові дні, які випадають на період відпустки, не враховуються як вихідні. Отже, і підвищений тариф тут не передбачений.

Варто також відзначити, що при звільненні співробітник має право на грошову компенсацію відпустки, який не був використаний. Розрахунок виплат проводиться відповідно до норм чинного Законодавства України.

Назад