Як оплатити борг за електроенергію?

Комунальні витрати, серед яких вагому частину забирає оплата за споживання електроенергії, вже давно актуальна тема. Постійне зростання комунальних платежів обговорюється в ЗМІ, громадському транспорті та на ринках. Але, якщо ви не хочете залишитися без світла, оплачувати електроенергію потрібно регулярно і бажано вчасно, щоб борги не накопичувалися.

 

Водночас в сім’ях українців бувають ситуації, коли витрати на комуналку стають непомірними, і тому в багатьох «опускаються руки»: вони перестають платити за світло, газ, опалення, воду. До чого це може призвести у підсумку? Сума боргу стане настільки критичною, що енергетики доб’ються відключення електрики в судовому порядку. І відновити споживання електрики в повному обсязі буде можливо, якщо повністю не закрити борг за електроенергію.

 

Але як погасити борг за електроенергію, якщо сума заборгованості занадто велика, а поліпшення матеріального становища малоймовірне. Не сидіти ж без світла і гарячої води, якщо у вас водопостачання через бойлер або електричний котел?

 

Щоб була можливість безболісно закрити борг за електроенергію, можна звернутися в Київенерго, наприклад, якщо мова йде про жителів столиці, і оформити так звану угоду про розстрочення на платежі по електриці. Аналогічні програми діють і в інших населених пунктах України. Щоб отримати таку розстрочку, доведеться поклопотатися, але зате з’явиться реальна і досить проста можливість погасити накопичені борги за світло.

 

Отже, потрібно буде підготувати пакет документів:

 • паспорт
 • індивідуальний номер платника податків (ІПН)
 • відомості про кількість мешканців, прописаних у квартирі або будинку
 • довідки про доходи всіх мешканців
 • трудові книжки (оригінали та копії) всіх мешканців будинку або відомості про їх інші офіційні заробітки.

 

Окрім цього набору документів, розстрочка буде можливою, якщо боржник відразу ж внесе 30% авансу від суми заборгованості, а потім буде чітко дотримуватися платежів за квитанціями за електрику. Прострочення в рамках угоди про розстрочення вже недопустиме в такій ситуації є ризик відключення електрики взагалі без попередження від енергетиків.

 

Якщо ж у боржника труднощі з отриманням всієї необхідної документації й немає необхідних коштів на 30% від суми боргу, в такому випадку доведеться шукати кошти для погашення заборгованості з електрики:

 

Можна звернутися до родичів, друзів, знайомих. Але це за умови, якщо серед оточення людини, яке заборгувало за світло, є заможні люди. За потрібною сумою можна звернутися в банк, ломбард або мікрофінансову організацію (МФО).

 

 1. По-перше, під час звернення в банк потенційного позичальника чекає таке ж клопітне завдання зібрати документи, як і для прохання про розстрочення боргу за електрику.
 2. По-друге, банківська комісія виносить своє рішення занадто довго.
 3. По-третє, банки неохоче дають позики на невелику суму.

 

Ломбарди допоможуть з необхідною сумою, для цього потрібно, щоб у позичальника були цінності, які можна залишити в якості застави.

 

Мікрофінансова організація гарантовано, без відмови, надасть потрібну суму як для погашення заборгованості, якщо вона не перевищує 10 тисяч гривень, або допоможе, надавши мікрокредит, який піде на сплату 30% авансу розстрочки, наданої енергетиками. Достатньо надати МФО коректні дані, що засвідчують особу (паспорт, ІПН), а також номер банківської карти.

 

На майбутнє, щоб ситуація з боргами не повторилася, слід розглянути наступні шляхи зниження витрат на електрику та інші комунальні платежі:

 1. Обмежити використання електроприладів з великим енергоспоживанням.
 2. Купувати побутову техніку з класом споживання енергії класу А, А +.
 3. Домогтися отримання субсидії, якщо сумарні доходи сім’ї «не встигають» за зростанням тарифів на електроенергію.
Назад