Як правильно погасити кредит достроково?

Припустимо, ви взяли кредит в банку або в кредитній компанії, а потім вам прийшла фінансова допомога з іншого джерела, більш вигідна, ніж ті умови, які були надані кредитною програмою. Наприклад, ви отримали на роботі довгоочікуваний річний бонус і можете, не чекаючи термінів закінчення кредитної програми, погасити і тіло кредиту, і відсотки по ньому. Або ви раптом зрозуміли, що, взявши кілька мікропозик в одній або кількох МФО, ви зможете закрити банківський кредит, у якого процентна ставка вище, ніж у швидких кредитів. Не треба бути фінансовим генієм, щоб зрозуміти очевидне: за таких умов не залишається нічого вигіднішого, як достроково погасити кредит з вищою процентною ставкою. Достроково і, до того ж, дуже швидко розрахуватися за боргами потрібно, якщо вам знадобилася нова і набагато більша позика, а відкрита кредитна програма не дозволяє розраховувати на позитивне рішення комісії банку щодо нової позики.

 

Незалежно від того, який ви берете кредит, банківський або мікропозику в МФО, вам потрібно знати, як краще погасити достроково кредит в Україні. Причому, мова йде не тільки про фінансову сторону питання, щоб ви повністю достроково розрахувалися з кредитором, а й зробили це вигідно для себе, без втрат і додаткових фінансових витрат, а також безпечно, щоб до вас не залишилося питань з боку кредитора. Питання можуть «спливти» через досить довгий проміжок часу у вигляді непогашеного боргу, а це точно зіпсує вам кредитну історію.

 

Отже, вчимося, як правильно погасити кредит достроково, якщо ви клієнт банку або МФО, які працюють на території України. Робити це на вигідних для себе умовах і згідно з чинним законодавством.

 

Коли можна достроково погасити кредит?

 

Ситуацій, в яких банк може відмовити в достроковій виплаті кредиту, не існує, оскільки це суперечить законодавству щодо споживчого кредитування (ст.16 ЗУ). Ви можете розраховувати на дострокове часткове або повне погашення власної позики, вам не повинні відмовляти або стягувати додаткові гроші за це.

 

У питанні, як вигідно погасити кредит достроково, слід чітко розуміти, що не існує штрафів і пені з боку кредитора за дострокове погашення позики. Це незаконно, і, якщо в кредитному договорі такий штраф передбачений, цю домовленість можна оскаржити в суді на підставі ст.16 ЗУ про споживче кредитування.

 

Окрім заощаджених на відсотках кредитування грошей, непряма вигода від дострокового погашення кредиту полягає в тому, що така оперативність у виплаті боргу позитивно впливає на вашу кредитну історію, адже це показує, наскільки ви добросовісний позичальник.

 

Хоча, досвідчені позичальники рекомендують не робити відразу повне погашення кредиту, а робити це частково:

  1. Чим більше записів у внесених вчасно платежах по кредиту, тим краще для стану вашої кредитної історії, особливо, якщо у минулому у вас були проблеми з виплатами.
  2. Часткове погашення кредиту достроково дозволяє також заощадити ваші гроші, оскільки зменшується термін кредитування або щомісячний платіж.
  3. Залежить від того, який спосіб оплати кредиту обраний: класична схема погашення кредиту або оплата рівними частинами – ануїтет.

 

Слід пам’ятати:

  • Попередьте кредитора, що ви націлені частково і достроково сплачувати борг по кредиту, інакше за замовчуванням зараховані кошти будуть розділені відповідно до вашого способу оплати позики частину грошей зарахують як плановий платіж, а переплату зарахують в рахунок майбутнього платежу. А в такому випадку тіло кредиту і відсотки по ньому не зміняться.
  • Першочергово потрібно гасити основне тіло кредиту, оскільки в банку відсоток нараховується на залишок заборгованості.
  • Якщо ви виплачуєте борг на умовах ануїтету і вже внесли понад 50% кредиту, то немає вигоди сплачувати кредит достроково, оскільки ви вже переплатили більшу частину відсотків.
  • Не забудьте взяти довідку у кредитора, що ви достроково погасили позику. Це ваша гарантія того, що в майбутньому з боку кредиторів до вас не буде претензій.
Назад