Як списати борги по кредитах перед банком?

Коли ви оформляєте позику у фінансовому інституті, то в кредитному договорі обов’язково буде присутня страховка. І це світова практика роботи фінансових інститутів, адже кредитор, надаючи фінансування фізичним і юридичним особам, йде на певні ризики, а за даними статистики Нацбанку України, 54%, тобто, більша частина кредитів не повертаються позичальниками. На жаль, не обігнавши Європу та Америку по м’ясу, ми лідируємо за кількістю поганих кредитних історій серед населення України. А ще у нас великий відсоток населення, яке боїться брати позики, оскільки не має впевненості, що буде можливість зробити виплати в разі непередбаченої життєвої ситуації (втрата роботи, хвороба, нещасний випадок, судимість). Однак, не варто боятися брати кредити в банках і МФО, тим більше, що з об’єктивних причин є певні Законом України обгрунтування, як законно списати борги по кредитах, як по банківським, так і по мікропозикам від МФО.

 

Як списати борг по кредиту в банку і МФО?

 

З’ясуймо, чи можуть списати борги по кредитах банки, і в яких ситуаціях вони можуть і навіть зобов’язані це зробити, щоб залишитися в правовому полі України.

 

Основні причини списання боргів за позикою:

  • У позичальника нема задекларованого власного майна. Якщо позичальник за фактом незаможний, то вигідніше і швидше буде списати борг, а втрати покрити коштом страховки. Такий захід застосовується щодо проблемних споживчих кредитів. А ось автокредити та іпотека навряд чи можуть бути так списані, адже перед отриманням такого фінансування банк вимагає від позичальника заставу і поручительство, отже, заздалегідь має реальні важелі впливу на позичальника, який з якоїсь причини не може виплачувати тіло кредиту і відсотки.
  • Якщо пройшло 3 роки з моменту останнього платежу по кредиту, то це означає, що пройшов термін позовної давності за позикою. В цьому випадку законно списати і борг, і відсотки по позиці, але, щоб така ситуація мала місце бути, позичальник повинен протестувати і не погоджуватися з нарахуваннями, при цьому, не підписуючи домовленості і не роблячи ніяких виплат по кредиту. Але, якби це було вигідно, очевидно, що всі брали б кредити, а потім протягом трьох років не платили, протестували і сподівалися на списання боргу. Насправді, кредитна історія автоматично псується, вводяться обмеження на виїзд за кордон: ні взяти нову позику, ні виїхати за кордон на відпочинок або у відрядження.
  • Оголошення себе банкрутом – ще один шлях для списання банківського кредиту через банкрутство і неплатоспроможність. Але після присвоєння такого статусу боржника, через суд знову може бути проведена процедура з продажу техніки, особистого майна і навіть частини нерухомості (за умови, що це не єдине ваше житло). А потім, протягом 5 років статус банкрута завадить брати участь у нових кредитних програмах.
  • Інвалідність першої і другої групи теж може служити об’єктивною підставою для списання боргу в банку. У цьому випадку борги позичальника, який втратив здоров’я і отримав інвалідність, перекладаються на страхову компанію, якщо контракт з такою був укладений.

 

Списання боргів по мікропозикам

 

Також існують законні шляхи, як списати борги по кредиту в Україні, якщо позичальник брав свій кредит в мікрофінансовій організації.

 

Під час виникнення конфліктної ситуації з МФО законним чином можна списати лише пеню і штрафи за позикою, оскільки тіло кредиту зазвичай цілком підйомна сума, і ніхто не захоче мати справу з колекторськими фірмами.

 

У повному обсязі приватні кредитні компанії можуть списати позику і відсотки по ній з таких причин:

  • Примусово: рішення виконавчої служби.
  • Добровільно: на власний розсуд (адміністрація і служба безпеки МФО зважує всі плюси і мінуси по персоні позичальника). Зазвичай йдуть на списання боргу по причині смерті позичальника, повної втрати його працездатності або тривалого відбування ним покарання у місцях позбавлення волі. У цьому випадку вигідніше і менш проблематично розв’язати питання за рахунок страховки.

 

Якщо у вас немає перспектив на списання боргу банком або МФО з поважної причини, то краще буде шукати всі вигідні рішення, щоб розрахуватися з боргами. Наприклад, часто використовують мікропозики, сума яких може перекрити поточні обов’язкові платежі по більшим банківськими кредитами або мікрокредитам. Звернувшись в МФО «СС Лоун», ви зможете отримати швидку позику онлайн для того, щоб розрахуватися із заборгованостями по своїх кредитах.

Назад