Як відновити загублений ІПН?

Ідентифікаційний код платника податків – це документ, який за важливістю є другим після паспорта. Якщо довідка з податкової була загублена, не рекомендується зволікати з її відновленням. Це обумовлено тим, що ідентифікаційний номер може знадобитися в будь-який момент.

Куди звертатися?

 

Оскільки в Україні використовується Єдиний реєстр, відновити податковий номер можна в будь-якому відділенні Державної фіскальної служби. Для оформлення дубліката ІПН, можна подати заявку:

  • За місцем фактичного проживання або реєстрації.
  • За місцем отримання фінансових доходів.
  • За місцем сплати податків.

 

Втрата ІПН – це не глобальна проблема. Для того, щоб відновити розглянутий документ, буде потрібно не більше одного тижня.

Які документи потрібні для отримання дубліката ІПН?

 

Для відновлення втраченого ідентифікаційного номера, до органів УКРІНФОРМ необхідно подати оригінал і копію паспорта (всі сторінки, на яких є будь-які записи). ІПН буде виданий на підставі такої інформації:

  1. Прізвище, ім’я та по батькові заявника.
  2. Дата народження.
  3. Місце народження.
  4. Реєстраційні дані.

 

Якщо на момент отримання дубліката у заявника змінюються реєстраційні дані, в цьому випадку буде потрібно заново заповнити облікову картку.

 

При необхідності відновлення ідентифікаційного коду неповнолітньої особи, дублікат видається на підставі заяви одного з батьків. У цьому випадку також доведеться надати паспорт одного з батьків та свідоцтво про народження дитини.

Відновлення податкового коду без особистої присутності

 

Звернутися до фіскальної службу з метою відновлення ідентифікаційного коду може уповноважена особа. Для цього необхідно надати наступний пакет документів:

  1. Паспорт довіреної особи.
  2. Копія документа, що посвідчує особу (паспорта).
  3. Нотаріально завірена довіреність від особи, якій необхідно відновити податковий номер і її копія. Копію довіреності також необхідно завірити у нотаріуса.

 

Сьогодні послуги з відновлення податкового коду надаються різними юридичними організаціями. В цьому випадку довіреність необхідно оформити на уповноваженого співробітника фірми, яка відповідає за отримання дубліката податкового номера клієнта.

Назад