Які банки видають кредити пенсіонерам?

На превеликий жаль, в нашій країні вихід на пенсію це не просто вихід на заслужений відпочинок, а автоматичне зниження рівня життя, оскільки щомісячні доходи значно скорочуються. Нашим пенсіонерам, тільки якщо це не політик або прокурор у відставці, доводиться ретельно планувати пенсійний дохід на такі статті витрат, як:

  • Комунальні платежі, що становлять левову частку витрат. Звичайно, можна сподіватися на субсидію, але як часто буває, коли на цю урядову компенсацію розраховувати не доводиться.
  • Їжа, яка з ростом інфляції і з черговим оголошенням про підвищення пенсій має тенденцію дорожчати.
  • Завжди дорогі ліки і лікування, яке вже давно перестало бути безкоштовним. А з кількістю років здоров’я неминуче псується, і без медикаментів підтримувати себе у формі навряд чи вийде.
  • Вимушені оновлення гардеробу (білизна, галантерея, взуття).

Мінімальний розмір пенсії в Україні навряд чи готовий на такі шалені витрати. Звичайно, якщо є рідня, здатна допомогти, то пенсіонерам буде легше. Але, тим, кому доводиться розраховувати тільки на пенсію, змушені економити і відмовляти собі у всьому. А якщо раптова хвороба, великі борги по квартирі, необхідність пройти профілактичне лікування в санаторії або така сумна подія як похорон члена сім’ї  як бути в такому випадку? Де взяти гроші? Хочеться дізнатися, чи можливо отримати в Україні кредит для пенсіонерів, звернувшись до фінансових інститутів: банків, ломбардів або МФО (мікрофінансові організації, що видають миттєві кредити онлайн).

 

Які банки видають кредити пенсіонерам в Україні?

 

Люди пенсійного віку належать до того покоління, які спочатку не розглядають в якості кредитодавця нікого, крім банку. Менталітет українського пенсіонера налаштований на довіру великим банкам. Причому, це в кращому випадку. А в більшості випадків пенсіонери, які пережили кілька фінансових криз під час краху СРСР, не готові до співпраці з банками взагалі. Але якщо життя змусить звернутися за грошима в банк, то літніх людей з низьким пенсійним доходом вже лякає не саме звернення до банківських клерків, а висока ймовірність відмови в позиці. Тому, перш ніж звернутися в банк взяти гроші в борг, вони хочуть знати напевно, якийсь банк точно дає кредит пенсіонерам і до якого віку?

 

Для будь-якого банку у позичальника, який до нього звертається, повинні бути наступні, «ідеальні», характеристики:

  • Постійний дохід, сумірний з виплатами по кредитах.
  • Відсутність проблем з виплатами кредитів в минулому (хороша кредитна історія).
  • Наявність цінного майна, яке може бути використане як застава.
  • Вік до 70 років. Попри те, що кредит можна видавати повнолітнім, більшість банків готові співпрацювати за позиками, починаючи з 21 року, а деякі банки навіть з настанням 23-річного віку. Віковий поріг видачі кредитів різниться: в середньому, це 70 років, але, наприклад, «Аваль Банк» видає позики до 60 років, причому, позичальник повинен бути клієнтом цього банку. «Кредит Агріколь Банк» кредитує до 65 років як своїх клієнтів, так і пенсіонерів, які вперше до нього звернулися. А «Кредобанк» готовий видати позику 71-річному пенсіонеру. Аналогічно, в цьому випадку для «Кредобанку» не має значення, чи був пенсіонер клієнтом банку чи ні. Але який банк дає кредит пенсіонерам старше 70 років? Чи це можливо? В принципі, чисто теоретично так, але такому позичальнику знадобиться пройти комісію банку, і ймовірність відмови занадто велика: для банку такий літній позичальник є ризикованим, оскільки середній вік життя України, за даними Мінстату за 2016 рік, якраз і становить 71,48 роки.

Багато пенсіонерів стають постійними клієнтам ломбардів, вимушено виносячи з дому залишки цінних речей в обмін на гроші. На жаль, часто так виходить, що ці цінності вони втрачають назавжди, оскільки викупити їх не виходить.

 

Якщо банк відмовив, а ломбард свідомо не підходить, то отримати швидкий кредит пенсіонерам на карту можна, звернувшись в МФО. Наприклад, кредитна компанія «СС Лоун» готова працювати з людьми пенсійного віку, не обмежуючись віковим показником 70 років. Це зручний спосіб отримати необхідні гроші без прив’язки до доходів, поручителя і майна під заставу.

Назад