Які документи і вимоги потрібні для відновлення паспорта?

Втрата або крадіжка документів є досить поширеним явищем. Статистика показує, що щодня в одне міграційне відділення України в середньому звертається чотири людини з метою відновлення паспорта. Також, фахівці стверджують, що відновити цей документ не важко, головне – не панікувати і діяти відповідно до чітко встановленого плану.

Процедура відновлення паспорта

 

Для того, щоб відновити паспорт, необхідно звернутися до відповідних державних органів (Міграційна служба України). Також необхідно звернути увагу на тип документа. Якщо пропав паспорт старого зразка, відновлення документа проводиться виключно за місцем реєстрації. Що стосується ID-карток, електронний носій інформації можна відновити за фактичним місцем проживання.

 

Для отримання нового посвідчення особи, доведеться надати наступний пакет документів:

  • Заява.
  • Квитанції про оплату адмін штрафу і державного мита.
  • 3 фото 35х45.
  • Якщо заявник звільнений від державного мита, необхідно надати відповідний документ.
  • Якщо відсутність паспорта пов’язано з його крадіжкою, необхідно пред’явити заяву або відмова від подачі заяви про крадіжку документа.

 

Що стосується термінів отримання паспорта. Офіційно новий документ повинен бути виданий через 30 календарних днів з моменту подачі заяви. Якщо потрібно процедуру значно прискорити, за додаткову плату отримати новий паспорт можна за 14 днів.

 

Якщо є певні нюанси в справі про зникнення офіційного документа, термін видачі нового документа може бути продовжений, але не більше, ніж на 30 днів. Додаткові витрати часу можуть також знадобитися в тому випадку, якщо перевіряючий орган не може своєчасно отримати відповіді на запити.

Тимчасове посвідчення особи

 

Для того, щоб людина могла існувати до отримання нового паспорта, при оформленні заяви представники Міграційної служби повинні видати тимчасове посвідчення особи. Важливо розуміти, що якщо протягом року паспорт не буде отриманий, цей документ стане недійсним.

 

Якщо до випуску нового паспорта, людина знайшла старий документ, в цьому випадку випуск нового посвідчення особи припиняється.

Назад