Кредит з чорною зарплатою

Навіть якщо у вас великий оклад на роботі, особливо важливо для вашого соціального статусу, трудового та страхового стажу, а також проходження кредитного скорингу, щоб ця заробітна плата була повністю офіційною, без довідки про доходи ви навряд чи можете розраховувати на позику в банку. Чи можна взяти кредит з чорною зарплатою, що означають білий, сірий і чорний колір заробітної плати, з’ясуймо це.

 

Отримати кредит з чорною зарплатою в банку – утопія чи реальність?

 

На жаль, соціальна політика в Україні така, що податкове обкладання нарахованої заробітної плати настільки нещадне, що роботодавці шукають різні шляхи знизити це податкове навантаження. А для цього власникам приватного бізнесу (в державних службах такі «ігри» з виплатами зароблених грошей неможливі) доводиться «хитрувати» з офіційним оформленням своїх співробітників: не влаштовувати персонал або оформлювати людей, наприклад, на мінімально можливу офіційну зарплату (так звану «мінімалка»). Тому в побуті українців, та й взагалі, вихідців з усього простору екс-СРСР, міцно прижилося таке поняття як «колір» заробітної плати, який визначає ступінь офіційності ваших заробітків:

  • «Біла» зарплата співробітник працевлаштований, і його реальна заробітна плата за вирахуванням податків відповідає тій сумі, за яку він офіційно розписується в зарплатній відомості. В даний час такі «білі» заробітки прерогатива державних підприємств, приватних фірм з іноземними інвестиціями і тих бізнесів, які дотримуються європейських норм ведення розрахунків зі своїми найманими працівниками.
  • «Чорна» зарплата найгірший варіант для працівника. У цьому випадку він отримує 100% зароблених грошей, ніде не розписуючись. Заробіток отримують на руки в конвертах. Звідси і пішов вислів «зарплата в конвертах». Це означає, що співробітник повністю соціально не захищений, тому що офіційно не працевлаштований, а, отже, його страховий і трудовий стаж ніяк не враховується державою. У майбутньому, це відсутність пенсійних нарахувань, а в сьогоденні повна відсутність соціального захисту і «табу» на отримання позик у банках, оскільки будь-який банк зажадає офіційну довідку про доходи, а співробітник на «чорній» зарплаті такий документ надати не може. На щастя, з 2018 року політика держави щодо неофіційного працевлаштування стала жорсткішою, тому український приватний бізнес поступово виходить «з тіні», і у співробітників приватних фірм з’явився шанс захистити своє фінансове сьогодення і майбутнє.
  • «Сіра» зарплата це проміжний варіант, який зараз, на жаль, присутня в більшості українських приватних фірм. Співробітники оформлені на невеликі оклади, а свій основний, згідно з трудовим ринку, заробіток отримують все в тих же конвертах. У тих, хто живе на «сіру» заробітну плату, шансів отримати кредит в банку трохи більше, ніж у тих, хто намагається оформити кредит з чорної зарплатою. Попри реальну довідку про офіційні доходи, нехай і містить недостатні для отримання кредиту докази вашої платоспроможності, у таких людей є можливість переконати банківських співробітників в тому, що потенціал для виплат відсотків по кредитах присутній. Але знадобиться багато часу, сил і навіть грошей. Оскільки потрібно збирати відомості з інших банків, що свідчать на вашу користь і оцінюють вас як заможного і відповідального позичальника. 

 

Це можуть бути:

  • дані по вашим депозитам
  • наявність цінного майна
  • хороша і не порожня кредитна історія

 

Що ж робити, де взяти кредит, якщо чорна зарплата стала основною перешкодою в отриманні довідки про доходи, а, отже, і позики в банку? Як варіант, можна звернутися в ломбард, але чи готові ви розлучитися зі своїм цінним майном, якщо раптом не вийде розплатитися за борговими зобов’язаннями? Найкращим рішенням для отримання кредиту власникам неофіційних або напівофіційних, але стабільних заробітків, буде звернення в мікрофінансові організації. Миттєві кредити від МФО це можливість отримати гроші за паспортом і ідентифікаційним кодом. Довідки про доходи не знадобляться.

Назад