Особливості кредитування сільського господарства

Аграрний бізнес – це одна з найбільш сприятливих областей для інвестування грошей. Банки охоче видають кредити для сільського господарства, так як в Україні максимально сприятливі умови для вирощування різних рослинних культур, а також в нашій країні добре розвинені аграрні традиції.

 

На сьогоднішній день сільськогосподарські кредити мають відносно високі процентні ставки. Але, як державні, так і приватні фінансові компанії пропонують позичальникам найрізноманітніші кредитні програми, що дає можливість заощадити. У більшості випадків гроші видаються на придбання сільськогосподарського обладнання, техніки, кормів для тварин, посівного матеріалу, медпрепаратів, добрив і так далі. Як видно, витрати в аграрній галузі чималі, тому фермери намагаються звертатися в ті кредитні компанії, де можна отримати в борг значну суму грошей під доступний відсоток і на тривалий термін.

 

Де можна взяти кредит для розвитку аграрного бізнесу?

 

Кредит для розвитку або відновлення сільськогосподарської діяльності сьогодні можна взяти практично в кожному банку України. Якщо говорити про частку коштів, яка задіяна під сільське господарство в кожної фінансової компанії, цей показник становить приблизно від 20% до 60%. Це обумовлено тим, що аграрний бізнес – перспективна галузь діяльності людини. Крім цього, розвиток фермерства дає можливість значно збільшити кількість робочих місць, а також стабілізувати реалізацію екологічно чистих продуктів на ринку.

 

Кредитування сільського господарства – це банківські продукти, які розроблені з урахуванням специфіки аграрного бізнесу. Повернення грошових коштів при оформленні таких позик має певні відмінності від класичних споживчих кредитів. Тут враховується рівень доходу фермерського господарства, сезонний фактор і інші специфічні відмінності кожного окремого позичальника.

 

Процедура оформлення кредиту на розвиток фермерської діяльності

 

Перш, ніж видати кредит на розвиток аграрного бізнесу, банк повинен оцінити всі плюси і мінуси такого кредитування. Перш за все проводиться оцінка основних цілей, для реалізації яких беруться гроші. Це говорить про те, що немає єдиного механізму, а кредити для аграрного бізнесу видаються виключно в індивідуальному порядку. Але, для того, щоб отримати позику, кожен позичальник повинен відповідати наступним усередненим критеріям:

  • З моменту реєстрації фермерського господарства (суб’єкта господарювання) повинно пройти не менше, ніж вісімнадцять місяців.
  • Позичальник повинен надати представникам фінансової компанії всю необхідну інформацію щодо діяльності аграрної компанії, її специфіки і так далі.
  • Позитивна кредитна історія позичальника. Якщо цей показник залишає бажати кращого, у видачі кредиту може бути відмовлено або буде надана мінімальна сума грошей на короткий термін.

 

Беручи до уваги всі перераховані чинники, можна зробити висновок, що отримати кредит в банку на розвиток аграрного бізнесу не так вже й просто. Якщо вам необхідна певна сума грошей для закупівлі посівного матеріалу або техніки, можна оформити мікрокредит у МФО Ccloan. Тут позики видаються без перевірки кредитної історії, застав і поручителів. Щоб стати клієнтом сервісу, досить на сайт мікрофінансової компанії завантажити копію паспорта та ІПН, вказати номер банківської карти і активну електронну пошту. У більшості випадків мікропозики в Ccloan видаються протягом 15-20 хвилин без глибоких перевірок і з мінімальним відсотком відмов.

Назад