Мікрофінансові організації або ломбард

Багато людей не раз опинялися в положенні, коли гроші потрібні буквально через кілька годин. Добре, якщо у вас є родичі або друзі, готові в будь-який момент підставити своє плече і позичити вам грошей «до отримання». Якщо це не про вас, тоді кожен раз, потрапляючи в подібну ситуацію, вам доводиться шукати кредитора. Одними з найпопулярніших кредиторів вважаються ломбарди і мікрофінансові організації, які можуть надати вам гроші в борг.

Умови отримання позики в цих організаціях принципово різні, тому, перш ніж зробити вибір, ретельно зважте всі «за» і «проти» обох кредиторів. Позика в ломбарді: у чому підступ Ломбард – пункт видачі позик під заставу майна. У цьому майні і криється основний недолік ломбардів. Для того, щоб отримати позику, вам доведеться віддати (нехай навіть тимчасово) щось цінне. В якості застави можуть виступати:

 • дорогоцінні прикраси;
 • цінні метали в злитках;
 • коштовне каміння;
 • колекційні монети, зброя;
 • нагороди, виконані з цінних сплавів;
 • побутова техніка.

Крім того, що вам доведеться довірити своє майно невідомо кому, його вартість повинна перевищувати суму позики мінімум на одну третину. У деяких випадках, оціночна вартість застави повинна бути вдвічі більше позикової. Такі умови мало кого влаштовують, тому люди все частіше зупиняються на мікрофінансових організаціях і отримують кредити на більш вигідних умовах.

Переваги мікрокредитування

Мікрофінансові організації (МФО) – це компанії, що кредитують позичальників, не вимагаючи надання заставного майна. Подібні компанії з’явилися на ринку кредитування відносно недавно, але справедливо встигли завоювати популярність. Мікрофінансові організації працюють за спрощеною схемою. Для оформлення мікропозики, достатньо заповнити форму, яка складається з простих пунктів. Оформляючи позику в МФО, ви зможете отримати гроші на будь-яку банківську карту. Більшість МФО дає позику протягом 10-30 хвилин. Для того ж, щоб отримати гроші, вам не доведеться залишати межі власного будинку: послуги з видачі мікропозик обробляють заявки в режимі онлайн. Є ще одна перевага оформлення позики в МФО.

У разі неможливості виплатити боргу вчасно, з МФО можна «домовитися». Більшість ломбардів, при простроченні погашення боргу, не церемоняться і відразу виставляють майно на реалізацію. А мікрофінансові організації дають можливість відстрочки платежу або продовження терміну, беручи до уваги ситуацію, що склалася у позичальника. Так, МФО може підвищити при цьому ставку по кредиту, але ви не втратите своє майно і зможете повернути гроші, як тільки вони у вас з’являться.

Основні переваги МФО перед ломбардами можна сформулювати так:

 • Відсутність необхідності вносити заставу;
 • Максимально спрощена схема кредитування;
 • Оперативність обробки заявки;
 • Можливість отримати позику, перебуваючи вдома;
 • Більш лояльне ставлення до позичальника.

Таким чином, взяти мікропозики вигідніше і зручніше, ніж відносити «чужій людині» коштовну прикрасу, техніку або нагородний орден улюбленого дідуся. МФО перераховує гроші на будь-яку карту буквально протягом півгодини і не вимагає підтвердження платоспроможності позичальника – що ще може бути простіше?

Назад