Чому не дають кредит з гарною кредитною історією?

Потенційні позичальники, які раніше не мали справи з кредитуванням або завжди вчасно розплачувалися за іншими своїми боргами, завжди впевнені в тому, що будь-який банк або МФО відразу ж дадуть їм нову позику, якщо це знадобиться. Адже у них немає проблем з так званою кредитною історією, в якій відбивається уся взаємодія з фінансовими інститутами в минулому. Але на практиці це далеко не так, і, звернувшись за кредитними грошима, ви можете зіткнутися з проблемою, чому не дають кредит, якщо хороша кредитна історія або кредитна історія відсутня взагалі (тобто, вам раніше взагалі не доводилося брати кредити).

 

Як дізнатися, чи можете ви розраховувати на кредит чи ні?

 

Багато потенційних позичальників вважають, що, якщо вони раніше ніколи не брали кредит, то з нульовою кредитною історією без прострочень за старими боргами і проблем з погашенням позик їм буде надано будь-який кредит у банку або МФО. Але, на жаль, для банків нульова кредитна історія потенційного позичальника так само небажана, як і погана кредитна історія. Тих, хто жодного разу не брав кредит, вважаються «темними конячками», і тому комісії в банках, які приймають рішення про надання позики, можуть відмовити тим, чия історія кредитування чиста. Звичайно, це несправедливо, але факт залишається фактом: такому позичальнику набагато легше взяти мікропозику в кредитній компанії, наприклад, звернувшись в МФО «СС Лоан», ніж тижнями чекати рішення з боку кредитної комісії в банку.

 

Якщо ж ви точно знаєте, що в минулому у вас були проблеми з виплатами, і, більш того, залишилися прострочені позики, то це означає, що у вас погана кредитна історія. Хочете втратити час в очікуванні надання кредиту, маючи проблеми в кредитній історії, звертайтеся в банк. Імовірність, що ви втратите час і не отримаєте очікуваної позики, занадто висока. А ось погана кредитна історія для МФО не критична в такій ситуації ви можете спробувати щастя, оскільки кредитний скоринг (перевірка) в мікрофінансових організаціях більш лояльна до потенційних позичальників.

 

З якої причини не дають кредит з гарною кредитною історією?

 

Трапляється і таке: раніше кредити бралися і в банках, і в МФО, виплачувалися регулярно, заборгованостей немає, і ваші дані відсутні в базах кредитних бюро. Це означає, що з точки зору банківських клерків у вас хороша кредитна історія. Але, на жаль, навіть безпроблемна кредитна історія не служить панацеєю ви не можете бути впевнені в тому, що потрібна вам позика буде схвалена банком. Але чому в банку не дають кредит з гарною кредитною історією? Адже, здавалося б, в такому позичальнику можна бути впевненим на всі 100%.

 

Раніше ми вже згадували і писали про таку процедуру, як кредитний скоринг. Кредитний скоринг це програмна перевірка ваших даних, в ході якої перевіряється ваша фінансова надійність. В основу цієї незалежної комп’ютерної перевірки беруться дані кредитної історії, ваші доходи, але це не все. Усі проблеми, пов’язані з тим, що вам не дали банківський кредит, навіть не дивлячись на хорошу кредитну історію, пов’язані з тим, що скоринг вивчає соціальну сторону питання. Тобто, програма вивчає не тільки вас, а й ваше місце роботи, місце проживання, зачіпає відомості про членів сім’ї, близьких і далеких родичів і навіть бере до уваги інформацію про колег і друзів.

 

Припустимо, серед ваших родичів є хтось, хто не розрахувався вчасно з боргами в якомусь із банків. Неймовірно, але факт: ви можете бути як завгодно фінансово благонадійні, але у вашому оточенні є ті, чия кредитна історія не настільки ідеальна. І тому комп’ютерна перевірка може зробити формальний висновок: ви можете вчинити з виплатою боргів аналогічно, тобто, порушити домовленості з банком.

 

Можливо, це несправедливо, оскільки робить вас заручником того, як поводяться ваші колеги, друзі та рідня, але кредитна комісія в банку в цьому випадку буде дотримуватися невблаганних висновків скорингу, і, цілком ймовірно, не надасть вам позику. Вам доведеться шукати додаткові можливості, як переконати банк у виключній фінансовій благонадійності (надати дуже впливових поручителів, пообіцяти щедру заставу) і знову чекати. Для тих, кому потрібно розв’язати питання терміново, краще не ризикувати: за будь-якого стану вашої кредитної історії ви гарантовано отримаєте мікропозику, якщо ви звернетеся за матеріальною допомогою в МФО.

Назад