Що буде, якщо не платити мікрокредит в Україні?

Сфера кредитування сьогодні значно розширює свої горизонти. Якщо виникає необхідність позики певної суми, крім банку можна розглянути й інші альтернативні варіанти. На заміну великим фінансовим компаніям прийшли менш масштабні МФО, де в борг можна взяти відносно невеликі суми грошей під низький відсоток і на короткий термін.

 

При підписанні кредитного договору, клієнт онлайн сервісу зобов’язується зробити повернення грошових коштів в чітко встановлений термін. Це говорить про те, що якщо не платити кредит, наслідки можуть бути самими різними: від банального нарахування відсотків до спілкування з колекторами і тривалих судових тяжб.

 

Що робити, якщо нема чим платити по кредиту?

 

При оформленні мікропозик в більшості випадків позичальники навіть не замислюються про те, що буде якщо не платити кредит в Україні. Таке ставлення обґрунтовано надіями клієнта кредитного сервісу на те, що після отримання фінансової допомоги матеріальний стан повністю відновиться і в майбутньому не буде виникати ніяких проблем. Але, не завжди все так добре, як хотілося б. Нерідко плани зриваються, проекти прогорають або гроші витрачаються на прості побутові дрібниці. А коли підходить час оплати за кредитом, грошей на це немає.

 

Якщо позичальник не в змозі зробити повне або часткове погашення позики, кожна МФО буде намагатися йти назустріч своєму клієнтові. Найчастіше мікрокредитні сервіси пропонують неплатоспроможним клієнтам наступні варіанти усунення прострочення:

  • Пролонгація терміну по кредиту. Оформити дану послугу можна на сайті мікрокредітной компанії. Зробити це краще до того, як утворюється значна прострочення. Завдяки певній відстрочці ви зможете поправити свій добробут, щоб повністю погасити борг без нарахування додаткових щоденних відсотків.
  • Рефінансування. Що робити, якщо прострочив кредит? Багато МФО пропонують клієнту оформити у них повторний займ, грошові кошти від якого підуть на оплату старого боргу. Але для того, щоб перестрахуватися, клієнта можуть попросити надати заставне майно або залучити поручителів.
  • Якщо позичальник не хоче йти на контакт з мікрокредитним сервісом, єдиний вихід – чекати суду. При розгляді справи, клієнт фінансової компанії може попросити в судовому порядку знизити відсоток, списати штраф або продовжити термін погашення мікропозик.

Як МФО виробляють повернення грошових коштів?

 

Що буде якщо не платити мікропозик в Україні? При утворенні заборгованості напевно кожен позичальник починає замислюватися над цим питанням. Як правило, якщо за позикою є прострочення, кредитні компанії діють у такий спосіб:

  • СМС розсилка. До того, як завершиться термін кредитного Договору клієнту на номер вказаний при реєстрації буде відправлено повідомлення про необхідність погасити борг по мікропозик. Якщо оплата не буде, смс-ки такого характеру будуть приходити досить часто.
  • Телефонні дзвінки. Тут важливо розуміти, що якщо клієнт банку не буде реагувати на звернення фінансової компанії, турбувати будуть також його родичів, друзів, керівництво і та далі.
  • Письмові звернення поштою.
  • Візити колекторів. Тут буде моральний тиск. Якщо колектори застосовують силу, позичальник може звернутися в правоохоронні органи.
  • Суд. Фінансові компанії рідко вдаються до судових позовів, оскільки рішення не завжди виноситься на користь мікрокредитного сервісу.

 

Щоб виключити можливі проблеми з кредиторами, варто подбати про своєчасну виплату боргу або оформити пролонгацію на сайті МФО.

Назад