Отримання іпотеки в Україні: інструкція, вимоги, ймовірність

Сьогодні багато банків пропонують своїм клієнтам таку послугу як іпотечний кредит. В Україні іпотека користується високою популярністю, так як в більшості випадків це єдина альтернатива вирішенню житлових проблем, які виникають у сімей з різним рівнем фінансового достатку.

Що таке іпотека?

Іпотека – це застава нерухомого майна. Іншими словами, іпотечний кредит означає те, що клієнт бере у банку певну суму грошей на придбання житла, яке і стає запорукою повернення кредитних коштів. Іпотеку можна оформити на придбання будинку, квартири або земельної ділянки.

Крім стандартної процедури оформлення іпотеки, можна віддати банку в заставу нерухомість, власником якої клієнт вже не є. Крім цього, оформити таку позику можна не тільки на покупку нового або вторинного житла, але також і на його ремонт, будівництво та інші цілі.

Які банки можуть дати іпотеку?

При необхідності оформлення іпотечного кредиту, часто люди замислюються над тим, в який банк краще звернутися. Для того, щоб не помилитися з вибором фінансової організації, необхідно уважно вивчити всі без винятку умови кредитування.

Перш за все, зверніть увагу на кредитну ставку. Вона може бути як фіксованою, так і плаваючою. Плаваючий варіант є менш вигідним, так як відсоток може змінюватися в залежності від стабільності становища в країні. Що стосується другого варіанту, тут також є ризик підвищення витрат у зв’язку з можливим збільшенням індексу середнього рівня ставок по кредитах за певний період.

При оформленні іпотечного кредиту, необхідно порівняти ставки різних банківських установ. Поцікавтеся у співробітників банку, яка процентна ставка є найбільш ефективною і включає в себе всі додаткові витрати на момент оформлення іпотеки. В середньому процентне співвідношення на сьогоднішній день складає приблизно 10-20%. Що стосується першого внеску, він може досягати 30-50% від повної вартості житла, що купується.

Процентні ставки по іпотеці в різних банках України:

 • Кредобанк. Кредит на нерухомість на первинному ринку. Перший внесок – 20%, ставка по кредиту – 16%.
 • Кредобанк. Кредит на нерухомість на вторинному ринку. Перший внесок – 20%, ставка по кредиту – 15%.
 • МТБанк. Кредит на нерухомість на вторинному ринку. Перший внесок – 30%, ставка по кредиту – 17.99%.
 • Ощадбанк. Кредит на нерухомість на вторинному ринку. Перший внесок – 20%, ставка по кредиту – 15.99%.
 • Ощадбанк. Кредит на житло для внутрішньо переміщених осіб. Перший внесок – 10%, ставка по кредиту – 18.99%.
 • Приватбанк. Кредит на нерухомість на первинному ринку. Перший внесок – 25%, ставка по кредиту – 14.90%.
 • Приватбанк. Кредит на нерухомість на вторинному ринку. Перший внесок – 25%, ставка по кредиту – 15.50%.
 • Банк інвестицій і заощаджень. Кредит на власне житло. Перший внесок – 30%, ставка по кредиту – 23.50%.

У деяких банках відсутня початковий внесок і щомісячна комісія. Щоб не потрапити в неоднозначну ситуацію в процесі виплати іпотеки, перед оформленням такого кредиту необхідно уважно вивчити інші умови, особливо комісії за послуги, суми страхування і штрафні санкції.

Умови отримання іпотеки

Іпотечні кредити є вигідними, тому що в разі інфляції грошові заощадження зазвичай пропадають, а нерухомість тільки зростає в ціні. Крім цього, у великих промислових містах вартість оренди житла майже однакова з щомісячними внесками по іпотеці. Маючи свою нерухомість, вам не доведеться тулитися по чужих квартирах або шукати зручні варіанти знімання.

Для того, щоб отримати іпотечний позику, клієнт банку повинен відповідати певним критеріям:

 • Прописка позичальника в регіоні, де оформляється іпотека.
 • Наявність українського паспорта та ідентифікаційного коду.
 • Вік від 21 років.
 • Трудовий стаж не менше 12 місяців. На останньому місці роботи – не менше 6 місяців.
 • Позитивний кредитний рейтинг.

Іпотечні кредити молодим сім’ям до 35 років можна оформити на більш вигідних умовах. Що стосується сімейних пар з маленькими дітьми, в цьому випадку ще передбачені державні пільги, знижені процентні ставки та інші вигідні пропозиції.

Для того, щоб отримати в банку кредит по іпотеці, позичальник повинен мати офіційне працевлаштування. Але, як правило, неофіційні доходи також враховуються при розгляді кредитних заявок. Клієнт, який є офіційно працевлаштованим і має додатковий заробіток, автоматично вважається більш благонадійним.

Як підвищити ймовірність отримання іпотеки?

До того, як звертатися в банк з метою отримання іпотечного кредиту, всього необхідно звернути увагу на наявність поточних заборгованостей по комунальних платежах і податках. Щоб не зіткнутися з відмовою по іпотеці, краще відразу розрахуватися з боргами і тільки після цього займатися оформленням кредитного запиту.

Крім оплати боргів, підвищити шанси на оформлення іпотеки за допомогою таких дій:

 • Закрийте всі наявні кредити. У деяких випадках банки не відмовляють у наданні іпотеки навіть тим клієнтам, у яких є активні кредити. Але, в будь-якому випадку представники фінансової організації звернуть увагу на суму заборгованості.
 • Залучіть платоспроможного співпозичальника. Оформити іпотеку в рівних частках дозволяється навіть подружжю.
 • Уважно перевіряйте правильність заповнення документів. Наявність помилок або вказівку недостовірної інформації може стати причиною відмови в оформленні іпотечного кредиту.
 • Формування позитивної кредитної історії. Для банку дуже важлива платоспроможність і порядність клієнтів. Якщо раніше ви не брали кредити, до оформлення іпотеки краще звернутися до фінансової компанії з метою отримання мікрокредиту. Своєчасна сплата позики допоможе формувати позитивну репутацію і розвіє всі можливі сумніви співробітників банку.

Беручи до уваги вищенаведені поради, ви можете прискорити оформлення іпотеки та отримати кредит на житло на більш вигідних умовах.

Назад