Умови отримання допомоги по безробіттю в 2020 в Україні

Умови отримання допомоги по безробіттю в 2020 в Україні

Допомога по безробіттю – це державна грошова виплата українцям, які мають статус безробітних, призначений в офіційному порядку. Щоб уточнити умови отримання допомоги по безробіттю в 2020 і отримати відповідний статус, необхідно подати заявку в Державну Службу зайнятості.

 

Завдяки Єдиній онлайн-системі ЦЗ, стати на облік і оформити допомогу можна навіть не за місцем прописки і проживання. При оформленні нового претендента, фахівці держустанови заводять особову справу, в картці якого вказується вся необхідна інформація про безробітного.

 

Щоб стати на облік в ЦЗ, потрібно зібрати наступний пакет документів:

  • Український паспорт з пропискою.
  • Ідентифікаційний код платника податків.
  • Трудова книжка з усіма необхідними записами про працевлаштування і звільнення.
  • Документ про повну загальну середню або вищу освіту (диплом, атестат, сертифікат, свідоцтво і так далі).
  • Військовий квиток, де обов’язково повинна бути вказана дата постановки на облік.
  • Виписка з останнього місця трудової зайнятості із зазначенням розміру зарплати. Даний документ потрібно в тому випадку, якщо страховий стаж за останній рік становить не менше шести місяців.

 

Крім перерахованих документів, співробітники ЦЗ можуть попросити безробітного надати додаткові довідки, які передбачені для окремих груп населення. У випадку, якщо безробітний має іноземне громадянство, для постановки на облік, йому буде потрібно пред’явити документ, що дозволяє тимчасове або постійне проживання на території України.

 

Скільки виплачується допомога?

 

Законодавством України встановлено, що в дворічний період виплата по безробіттю не може перевищувати строк триста шістдесят календарних днів. Але цей термін розглядається виключно індивідуально в кожному окремому випадку. Тут ключовий фактор – стаття звільнення найманого працівника.

 

Загальноприйняті терміни виплат по безробіттю такі:

  • Посібник до виходу на пенсію – сімсот двадцять днів. Виплати призначаються за два роки до моменту настання пенсійного віку.
  • Стандартне посібник – триста шістдесят днів.
  • Звільнення за згодою сторін або розрахунок за власним бажанням працівника – двісті сімдесят днів.
  • Переселенці і молоді люди, які не мають трудового стажу (тільки ВНЗ або середньоосвітніх навчальний заклад) – сто вісімдесят днів.

Як часто потрібно відвідувати Центр Зайнятості?

 

Після постановки на облік в Державному Центрі Зайнятості, безробітний повинен відвідувати установа не рідше, ніж один раз на місяць. Крім цього, необхідно в обов’язковому порядку співпрацювати зі співробітником ЦЗ (кар’єрним консультантом), який буде надавати всю необхідну інформацію, щодо доступних вакансій. Підходящою зайнятістю прийнято вважати ту, яка повністю відповідає досвіду, трудовим навичкам, освіти і рівню зарплати безробітного.

 

Нерідко трапляються ситуації, коли протягом півроку з дня взяття на облік в Центрі зайнятості, безробітному не можуть знайти роботу. Таким чином, людині пропонують пройти перенавчання, враховуючи його здібності, потреби ринку, здоров’я та інші фактори.

 

Якщо після закінчення встановленого терміну, безробітний хоче знову зареєструватися в Державній Службі зайнятості, зробити це можна буде тільки через дев’яносто календарних днів. Але, важливо брати до уваги, що повторний облік передбачає надання виключно інформаційних послуг.

Назад