Пенсія дітям сиротам в Україні в 2019 році

Життя дітей, які втратили одного або обох батьків, непроста. Адже їм доводиться бути під опікою держави або опікунів (усиновителів), а при досягненні повноліття розраховувати тільки на самих себе: оплачувати житло, навчання, їжу. Україна як праве держава соціально захищає дітей-сиріт або втратили батьківську опіку і допомагає їм матеріально. Компенсаційні виплати дітям-сиротам передбачені законодавством України. Давайте з’ясуємо, скільки отримують пенсію діти сироти в Україні.

Допомога дітям-сиротам та дітям, які залишилися без батьківського піклування, нараховується від народження до 23 років. Якщо знадобиться матеріальна допомога в великих, ніж передбачає державну підтримку, розмірах, з настанням повноліття ви можете звернутися в мікрофінансові організації, щоб отримати миттєвий кредит онлайн. Наприклад, міжнародна кредитна компанія «СС Лоун» надасть підтримку молодим людям без надання довідок про доходи, поручителів і застави.

Для дітей, які виховувалися без батьків (смерть або загибель обох батьків, позбавлення батьківських прав), передбачена фінансова підтримка аж до отримання професії, також є пільги для отримання освіти, включаючи підвищену стипендію (в півтора рази більше стандартної). У будь-якому випадку, український уряд забезпечить допомогу не менше мінімального стандарту. До настання повноліття компенсаційні виплати на сиріт отримують опікуни, усиновителі, виховні установи (дитячі будинки, інтернати). Приватне нарахування і отримання виплат дітям-сиротам або позбавлених батьківського піклування починається при досягненні 18-річчя. Пенсійні виплати тривають до 23 років або до закінчення навчання і виходу на роботу.

Розглянемо, який розмір пенсії круглим дітям сиротам в Україні в 2019 році. Це фіксовані цифри, які змінюються в залежності від віку дитини. Зараз це 4236/3398 грн до 18/6 років відповідно. Через деякий час ці суми зростуть, відповідно до зростання прожиткового мінімуму і складуть 4436/3558 грн до 18/6 років відповідно.

Крім пенсії, передбачені такі пільги:

  • Регулярно виплачується матеріальна підтримка дітям-сиротам в вищих навчальних закладах.
  • Як було сказано вище, пільгова стипендія для тих, хто вчиться на денному стаціонарі.
  • При проходженні практики зарплата виплачується в 100-процентному обсязі.
  • Якщо по закінченню навчання немає можливості влаштуватися за фахом, то центром зайнятості нараховується допомога по безробіттю.

Крім того, є разова компенсація дітям сиротам в Україні в таких випадках:

  • Щорічно, на початку семестру виплачують 3 соціальні стипендії для придбання навчальної літератури.
  • Компенсація в розмірі шести прожиткових мінімумів (в Україні в 2019 р прожитковий мінімум становить 2027 грн) разово виплачується після закінчення навчального закладу.
  • Також, з закінченням коледжу або інституту передбачена разова виплата для придбання одягу і взуття.
Назад