ESIM: особливості експлуатації та переваги електронних SIMок

На сьогоднішній день тільки два українські оператори мобільного зв’язку (ТриМоб і lifecell) просувають eSIM. Особливістю електронних карт вважається те, що з їх допомогою можна перемикатися між мобільними номерами без необхідності заміни сімки.

Трімоб є найпершим мобільним оператором, який спільно з компанією IDEMIA запустив розглянуту послугу на території нашої країни. На даний момент послуга eSim доступна тільки на смартфонах і планшетах. Що стосується смарт годин, над цим вже працюють численні розробники.

Нерідко у користувачів виникає питання – чому такі мобільні гіганти, як Vodafone і Kyivstar не впроваджуються послуги електронних SIMок. На даний момент це питання залишається без відповіді. Відомо тільки те, що найближчим часом ці оператори не планують проводити запуск підтримки електронних карток.

Особливості електронних SIM-карт

ESIM являє собою невеликий чіп (5х5мм). В процесі виробництва гаджета, карта фіксується в плату пристрою.

Для того, щоб переключитися між номерами, власнику мобільного пристрою немає необхідності відкривати слот для подальшої заміни SIM-карти. Електронна сімка може працювати як разом з фізичної карткою, так і автономно.

Щоб скористатися розглянутої послугою, знадобиться смартфон або планшет з вбудованою eSim. Крім цього, потрібне підключення до оператора мобільних послуг, який підтримує електронні карти.

У чому полягають переваги eSim?

Використання звичайної SIM-карти передбачає те, що при зміні номера оператора доводиться змінити фізичну карту на нову. Це ж стосується і мобільного пристрою: при заміні смартфона, вам доведеться відкрити слот і вставити в нього нову або наявну сімку. Що стосується eSim, принцип використання електронних карт значно відрізняється:

  • Якщо порівнювати eSim зі звичайною сімки, можна відзначити, що для установки електронної карти потрібно втричі менше місця, ніж для звичайної картки. Це дозволяє робити інноваційні смартфони та планшети більш тонкими.
  • Пристрої з вбудованими eSim мають набагато менше отворів і відкриваються слотів. Це говорить про те, що такі гаджети краще захищені від проникнення вологи і пилу. Отже, термін використання таких смартфонів значно збільшується.
  • Для того, щоб змінити оператора мобільного зв’язку, досить зробити перемикання в настройках телефону. Крім цього, для підписання Договору не доведеться їхати в офіс компанії. Все що для цього знадобиться – це відправити заяву по електронній пошті.
  • Кожна eSim може використовуватися в якості накопичувача п’яти окремих електронних сімок. Це є зручним для тих людей, які використовують різні карти для дзвінків на різні номери. Завдяки електронній карті, вам не доведеться платити за роумінг, перебуваючи у відрядженні або на відпочинку за кордоном.
  • Незаперечною перевагою eSim можна вважати те, що при можливу крадіжку мобільного пристрою, зловмисник не може позбутися від карти. Отже, знайти смартфон в цьому випадку буде набагато легше.

Використовуючи мобільні пристрої з вбудованими електронними SIM-картами, при необхідності зміни номера мобільного оператора, вам не доведеться вручну змінювати один електронний носій на інший. Крім цього, під час покупки новий мобільний пристрій можна автоматично налаштувати на попередній номер, попередньо зареєструвавши його в своєму мобільному обліковому записі.

 

Назад