Як подати на розлучення? Які вимоги та документи необхідні?

Вирішивши розірвати офіційний шлюб, чоловік і дружина стикаються віч-на-віч з необхідністю проходження певної юридичної процедури. Як правило, сторони намагаються вийти з ситуації, що склалася, з найменшими втратами як для самих себе, так і для свого партнера. Але незважаючи на це, все одно доведеться вирішувати питання, пов’язані з опікою про дітей, розділом майна і іншими неоднозначними моментами.

Оформлення розлучення через ЗАГС

Якщо рішення розірвати шлюб є ​​обопільним і в родині немає неповнолітніх дітей, оформити розлучення можна через ЗАГС. У цьому випадку передбачена наступна послідовність дій:

 1. Розірвання шлюбу провадиться в РАГСі за місцем прописки одного з подружжя.
 2. Пакет документів, який необхідно надати, включає в себе паспорта чоловіка і дружини, а також свідоцтво про укладення шлюбу.
 3. Подача заяви. Кожна сторона повинна особисто заповнити свою частину бланка, що буде підтвердженням їх бажання розірвати шлюб.

Після оформлення документів, тривалість шлюборозлучного процесу становить тридцять днів. По закінчення цього терміну подружжя повинні прийти в ЗАГС для остаточного розірвання шлюбу. У разі примирення, через місяць заява може бути відкликана.

Розлучення в судовому порядку

Якщо в сім’ї є діти, вік яких не досягає 18 років або один з подружжя не згоден з розірванням шлюбу, розлучення доведеться оформляти через суд. Для цього буде потрібно надати наступні документи:

 • Заява (позов).
 • Оригінал і копія свідоцтва про шлюб.
 • Свідоцтва про народження дітей та копії кожного документа.
 • Паспорти кожного з подружжя.
 • Документи про усиновлення (в разі проживання в сім’ї прийомних дітей).

Для того щоб максимально захистити права неповнолітньої дитини (дітей), під час шлюборозлучного процесу, не зайвим буде скласти договір про виховання і забезпеченні дитини після розірвання шлюбу. В цій угоді варто передбачити всілякі нюанси, які згодом можуть вплинути на життя і психологічне здоров’я чада:

 • Місце проживання.
 • Режим та інші особливості спілкування з дитиною кожного з батьків. Особливо це стосується того з подружжя, який буде проживати окремо.
 • Сума аліментів і строки їх виплати.

Нерідко бувають випадки, коли подружжю самостійно складно сформулювати умови договору. В цьому випадку краще звернутися до фахівців. Тільки досвідчений юрист зможе правильно оформити угоду, в якому будуть передбачені всі можливі нюанси подальшого спілкування з дитиною.

Шлюборозлучний процес – це завжди стрес як для подружжя, так і для їхніх дітей. Якщо зберегти сім’ю не вдається, варто постаратися максимально знизити напругу, щоб якомога легше пройти через ці не дуже приємні випробування.

Назад