Як правильно розрахувати відпускні в 2020 році: приклад розрахунку

В Україні кожен працевлаштований громадянин має право на чергову відпустку у розмірі 28 календарних днів. Оплата вільного від роботи часу проводиться, виходячи з розміру зарплати за останній рік. Тут важливо розуміти, що трудовий рік відрізняється від календарного тим, що відлік починається не з першого січня, а з дня офіційного працевлаштування працівника. Правильний приклад розрахунку відпускних виплат можна знайти на офіційних бухгалтерських сайтах, де інформація постійно оновлюється відповідно до чинного законодавства.

 

Що таке відпустка?

 

Відпустка – це вільний від виконання трудових обов’язків час, яке працівник може витратити виключно на свій розсуд. Під час чергових відпусток співробітники як державних, так і приватних компаній мають можливість поправити здоров’я, з’їздити на відпочинок, відновити рівень працездатності і так далі.

 

Державні норми вказують на те, що тривалість відпустки може збільшуватися для різних категорій найманих працівників. Такі відгули називаються додатковими відпустками:

  • Працівники, які виконують свої обов’язки при шкідливих умовах. Такі категорії працівників мають право на сім додаткових відпускних днів.
  • Люди, які мають ненормований робочий день.
  • Особи, що займають керівні посади.
  • Робота в особливих умовах.

Особливості розрахунку відпускних виплат

 

Як правильно розрахувати відпускні в 2020 році? Спочатку необхідно визначити тривалість відпустки. Цей показник розраховується, виходячи з кількості відпрацьованих днів на рік. Далі за таким алгоритмом необхідно розрахувати відпрацьовані місяці:

  • Необхідно підрахувати дні, які входять до розрахункового періоду.
  • Число, яке виходить, потрібно розділити на середньомісячну кількість днів.
  • Якщо виходить 15 днів, це число необхідно округлити до місяця. Якщо ця цифра менше 15, її необхідно виключити з розрахунку.

Відпустка за власний рахунок

 

Відпустка за свій рахунок – це безоплатний час, який працівник може взяти для вирішення своїх особистих проблем і індивідуальних потреб. Фактично, така відпустка вважається додатковою. Отже, якщо людині потрібен відгул на день або два, відпустку за свій рахунок можна оформити після подачі заяви встановленого зразка. Додаткові неоплачувані дні можна взяти на будь-якому підприємстві (державному або приватному).

 

Що стосується тривалості відпустки за свій рахунок, щорічно працівник має право до 15 днів. Після звернення співробітника, керівник оцінить необхідність відгулів і ситуацію, яка склалася у найманого працівника. У відпустці за свій рахунок може бути відмовлено, якщо не можна на когось перекласти обов’язки працівника або в даний момент спостерігається “гарячий сезон” діяльності компанії.

 

Відпустка за свій рахунок може ініціюватися виключно співробітником. Що стосується роботодавців, право відправити найманого працівника за свій рахунок дано тільки деяким державним структурам.

 

Калькулятор відпускних

 

Щоб швидко і точно розрахувати відпускні, можна скористатися простим онлайн-калькулятором. Після введення даних, система зробимо автоматичний розрахунок суми, яку потрібно виплатити найманому працівнику. Розрахунок відпускних проводиться за наступною схемою:

  • Вкажіть період відпустки. Якщо за цей час було відмічено підвищення зарплати найманого працівника, це також необхідно відзначити.
  • Фактичні нарахування співробітника за розрахунковий період. Тут необхідно враховувати середній денний заробіток.
  • Розрахунок суми до видачі з урахуванням суми ПДФО.

 

Розраховуючи відпускні виплати, важливо брати до уваги всі перераховані чинники. Тільки в цьому випадку розрахунок буде проведений максимально точно.

Назад