Що таке принцип Парето?

Кожна людина, яка коли-небудь вивчала основи економіки або ведення бізнесу знайомий з Законом Парето. Закономірність цього твердження проста: «20% зусиль дають 80% результату, а інші 80% зусиль – лише 20% результату».

Як діє в житті закон Парето?

Незважаючи на те, що даний закон вважається безумовним, варто відзначити, що багато фахівців в області економіки відносяться до нього скептично. Статистика показує наступне:

  • Матеріальні багатства всього світу (приблизно 80% від загальної кількості) належати 20% населення земної кулі.
  • Левова частка прибутку компанії (80%) залежить ефективності роботи меншини співробітників (20%).
  • 80% вільного часу ми проводимо всього з 20% наших друзів.
  • Всього 20% покупців приносять 80% доходу.
  • Всі знають, що читання сприяє розвитку особистості. Але, мало хто здогадується, що всього 20% книг несуть користь для інтелекту людини. Решта чтива не несе абсолютно ніякої ментальної навантаження, а тільки погіршує зір.

Практичне застосування принципу Парето

Сучасний ритм життя настільки швидкий, що мало кому вдається раціонально розподілити свій час. Отже, якщо зосередиться на впровадженні закону Парето в повсякденне життя, можна з цього правила отримати максимальну користь.

Закономірність показує, що люди, які домоглися в житті успіху намагаються концентрувати увагу на сильних сторонах, а також визначають для себе мізерні цілі, які просто не варті витраченого часу.

Наприклад, якщо у бізнесмена є певна техніка, яка користується попитом серед замовників, а також в штаті компанії числиться оператор, який швидше згорить від сорому, ніж підведе замовника, варто спрямувати всі ресурси на підтримку машини в належному стані, а також на наймання людей, які не підведуть в найвідповідальніший момент.

Швидка вигода – це добре. Але, не варто халатно ставитися до джерел малого прибутку. Дуже часто серед, здавалося б неприбуткових проектів, зустрічаються ті, до яких цілком можна застосувати правило 80х20.

Парето в управлінні персоналом

У кожному колективі є співробітники, які “тягнуть” на собі весь робочий процес. Найчастіше до числа таких осіб відносяться керівники і ключові виконавці.

Але не варто знімати з рахунків і 80% службовець. До цього кількість відносять прибиральниць, охоронців і безініціативний співробітників середньої ланки. Найчастіше ці люди не приносять прибутку компанії і приходять на роботу для того, щоб просто “відсидіти” робочий час. Але, тут є і позитивна сторона – такі люди виконують монотонну рутинну роботу, дозволяючи ініціативним співробітникам не тільки висувати нові ідеї, а й стрімко просуватися кар’єрними сходами.

Принцип Парето – це не просто слова. Цей закон діє, якщо на ньому зосередиться. В управлінні бізнесом він діє таким чином: ледарів необхідно покарати, ініціаторів ідей нагородити, а менеджерам середньої ланки забезпечити стоїть мотивацію. Тільки в цьому випадку бізнес буде приносити відчутний дохід.

Якщо застосовувати закон на практиці, роблячи всі необхідні розрахунки, при невеликих ресурсних витратах можна добитися значних результатів. Але, незважаючи на все досконалість робочого процесу, через певний відрізок часу все стане на свої місця: знову з’явиться 20% співробітників, які роблять свою роботу і приносять дохід і 80% тих, хто просто приходить на роботу, щоб дочекатися кінця робочого дня.

Назад