Врятуйте Маріуполь!

Із самого початку російського вторгнення Маріуполь став ціллю окупантів, які з хворою завзятістю знищують мирне населення, житлові будинки та цивільні об’єкти міста. За попередніми даними, росія вже вбила понад 20 тисяч мирного населення Маріуполя та продовжує вбивати, скидаючи на місто від 50 до 100 авіабомб щоденно. У такій ситуації останнім прихистком для багатьох цивільних та військових Маріуполя, які залишилися без води, їжі, ліків і належної медичної допомоги, став завод “Азовсталь”. Саме там вже понад 2 місяці в нелюдських умовах під постійними обстрілами та без можливості вибратись перебувають: бійці “Азову”, морпіхи, прикордонники, поліцейські, тероборона та медики. Наразі їх час спливає, бо кожна хвилина зволікання коштує їм життя. 

 

У таких умовах ніхто не має права мовчати. Тому наша компанія долучилася до підтримки та розповсюдження відкритого листа-звернення до Організації Об’єднаних Націй зокрема до генсека Антоніу Гутерреша з проханням про застосування процедури екстракції для захисників Маріуполя (процедура передбачає виведення наших військових на територію іншої країни з гарантією, що вони не будуть брати участь в бойових діях до закінчення війни).

 

Для цього ми закликаємо: 

  1. Відновити засідання одинадцятої надзвичайної спеціальної сесії Генеральної асамблеї ООН, для розгляду гуманітарної ситуації у місті Маріуполь, що склалась у зв’язку з агресією проти України.
  2. Прийняти резолюцію, якою зобов’язати Російську Федерацію, країну агресора, забезпечити евакуацію усіх осіб із “Азовсталі” на територію, підконтрольну українському уряду, або на територію третіх безпечних країн.
  3. Усіх світових лідерів вжити всіх необхідних заходів для забезпечення та виконання резолюції, та виступити гарантами безпеки.

 

Також ми закликаємо міжнародну спільноту до рішучих дій, щоб: забезпечити терміновий режим припинення вогню з гарантіями обох сторін у Маріуполі; організувати негайний контроль за дотриманням режиму припинення вогню третьою стороною; організувати морську евакуацію українських військових на територію, підконтрольну українському уряду або на територію третьої держави-посередника. Морська евакуація може супроводжуватися наземним гуманітарним коридором на територію, підконтрольну українському уряду або на територію третьої держави-посередника.

 

Лише за умови негайної допомоги міжнародних діячів у нас буде можливість зберегти життя наших людей. 

 

Врятуйте “Азовсталь” – фортецю незламності захисників Маріуполя та всієї України! Save Mariupol! Save Azovstal! 

 

Повний текст листа-звернення за посиланням. 

Назад