Шаблон договору оренди для нежитлового приміщення

З першого погляду може здатися, що орендувати нежитлове приміщення для бізнесу або інших цілей простіше простого. Теоретично це дійсно так: відкрив газету, декілька найбільш прийнятних об’єкт, зідзвонився з власником, підписав угоду і можна приступати до роботи. Але в реальності договір оренди може містити в собі масу неоднозначних нюансів. Щоб не потрапити в пастку до недобросовісних орендодавцям, варто більш детально розглянути те, як складається ця угода.

Які пункти включає в себе договір оренди?

  • Вартість одного квадратного метра і загальна площа нежилого приміщення. Цей пункт є одним з найбільш важливих, так як від нього самим прямим чином залежить розрахунок щомісячної оплати оренди. Перед підписанням договору важливо упевнитися в тому, що всі прописані цифри повністю відповідають дійсності.
  • Термін дії угоди. У більшості випадків договори оренди укладаються строком на один рік. Отже, в новому році доведеться підписати новий документ. Угода може точно повторювати минуле. Але якщо відбувається зміна на ринку нерухомості, вартість за один квадратний метр також може бути змінена.
  • Дозвільна документація на введення нежитлового приміщення в експлуатацію. Нерухомість на може використовуватися орендарем без наявності дозволів з санітарної служби, електромережі, пожежної інспекції та інших важливих інстанцій. Також варто відзначити, що оформлення цих документів супроводжується певними фінансовими витратами. Отже, в договорі про оренду повинна обов’язково міститися інформація про те, яка зі сторін несе відповідальність за оформлення перерахованих довідок і дозволів.
  • Акт передачі приміщення орендарю. Цей документ є обов’язковою частиною договору оренди. Тут повинна міститися інформація не тільки про площу і призначення приміщення, але також і про переданому разом з ним майно. Сюди можна віднести офісні меблі, сейфи, виробниче обладнання і так далі. Після підписання акту, орендар погоджується з тим, що він разом з приміщенням бере в оренду все, що додається майно.

Нерідко трапляються ситуації, коли в процесі знімання нежитлового приміщення орендар виявляє будь-які невідповідності або несправності. В цьому випадку ви маєте право:

  1. Вимагати дострокового розірвання договору.
  2. Вимагати виправлення несправностей та усунення недоліків за рахунок власника приміщення.
  3. Вимагати відшкодування витрат. Утримати витрачену суму можна з орендної плати. Але про це власника необхідно попередити заздалегідь.

До того, як підписати договір оренди нежитлового приміщення, варто упевнитися в тому, що разом з площею ви отримуєте все, що входить в акт прийому-передачі. Це дуже важливо, тому що після закінчення терміну оренди доведеться все здати чітко за описом.

Назад