Шаблон трудового договору в Україні

Трудовий договір – це документ, який укладається між найманим співробітником і роботодавцем для врегулювання трудових відносин. Відповідно до цієї угоди, працівник зобов’язується належним чином виконувати посадові обов’язки, а роботодавець, в свою чергу, забезпечувати співробітника всім необхідним, своєчасно виплачувати зарплату і так далі.

Які пункти включає в себе трудовий договір?

  1. Посадові обов’язки.
  2. Кваліфікація працівника.
  3. Профпридатність.
  4. Правила і внутрішній розпорядок компанії.
  5. Розмір і терміни виплати заробітної плати співробітнику.
  6. Робоче місце співробітника і умови праці.
  7. Зобов’язання роботодавця.

Трудовий договір найчастіше не укладається з тим співробітником, якого не зараховують до штату компанії. Така угода передбачено для врегулювання трудових відносин з тими людьми, які працюють позаштатно.

Різновиди трудових договорів

Трудова угода може бути терміновим, безстроковим або одноразовим. У терміновому договорі вказується певний період, протягом якого працівник і роботодавець будуть пов’язані певними трудовими зобов’язаннями.

Що стосується договору без терміну, така угода укладається на невизначений період і може бути розірвана як співробітником, так і особою, яка надає роботу.

Одноразовий договір – це документ, який передбачає виконання будь-якої послуги.

Вікові рамки для укладення трудового договору

Підписання угоди допускається тільки з особою, яка досягла шістнадцятирічного віку. Якщо передбачено виконання легкого праці протягом неповного робочого дня, угода може бути підписана, починаючи з п’ятнадцяти років.

Якщо є згода одного з батьків або піклувальника, трудовий договір може бути підписаний, починаючи з чотирнадцятирічного віку. Роботи за таким договором повинні виконуватися у вільний від навчання час без шкоди для здоров’я дитини.

У театрах, розважальних компаніях і кінематографії допускається підписання трудового документа з особою, вік якого не досягає чотирнадцяти років без шкоди його здоров’ю і моральному світогляду. Для цього також потрібна згода одного з батьків.

Назад