Що робити, якщо вкрали паспорт?

При виявленні пропажі паспорта, безумовно, виникають зовсім неприємні емоції. Але не варто їм піддаватися, так як навіть найголовніший документ кожного жителя України відновити цілком можливо.

Способи відновлення паспорта

Законодавством України визначено такі обставини, при яких можна зробити заміну паспорта:

  • Зміна особистих даних.
  • Виявлення помилок.
  • Непридатність для використання (механічне пошкодження сторінок і так далі).

Якщо український паспорт визнаний недійсним, але залишається у свого власника, в обов’язковому порядку необхідно повернути собі посвідчення особи державного до органів Державної міграційної служби за пропискою.

У разі крадіжки документа, необхідно невідкладно подати заяву в органи Національної поліції. Співробітники служби нададуть заявнику довідку про те, що був дійсно доконаний факт крадіжки документа і ця справа розслідується.

При випадкової втрати посвідчення особи, подавати заяву в правоохоронні органи не доведеться. Для того, щоб отримати новий документ, в міграційну службу України необхідно подати відповідну заяву. Що стосується старого паспорта, він автоматично буде анульовано.

На даний момент в Україні діє два типи паспортів: книжечка і ID-карта. Що стосується пропажі книжечки, звертатися необхідно за місцем прописки. Що стосується ID-карти, в той разі можна звернутися як до Міграційної служби, так і в ЦНАП незалежно від адреси реєстрації.

Як бути до видачі нового паспорта?

До видачі нового паспорта, замість викраденого документа, міграційна служба видає громадянинові України тимчасове посвідчення особи. Ця довідка видається тільки при наданні заяви та особистої присутності особи, у якого вкрали паспорт.

На отримання постійного посвідчення особи людині дається три роки. Після закінчення цього терміну, тимчасове посвідчення автоматично анулюється.

Якщо зниклий безвісти паспорт знайшовся до видачі нового, відновлення припиняється. Якщо ж він знайшовся після видачі паспорта, старий документ обов’язково необхідно здати в службу міграції.

Які документи доведеться зібрати для видачі нового паспорта?

Щоб отримати документ, що засвідчує особу людини, потрібно зібрати наступний пакет документів:

  • Заява встановленого зразка.
  • Якщо документ був вкрадений, необхідно взяти виписку з реєстру досудових розслідувань.
  • Довідка про постановку на внутрішній облік (для переселенців).
  • Судове рішення про встановлення особистості.
  • Квитанція про сплату адміністративного збору (оригінал або копія).
  • Для відновлення ID-карти необхідно пред’явити електронний носій інформації або витяг з державного реєстру з даними про місце народження, прописку, шлюбі та ІПН.
  • Фотографії встановленого формату.

Після видачі нового паспорта, оригінали цих документів повертаються заявнику. Безповоротно надається тільки довідка про оплату мита.

Якщо паспорт вкрадений за кордоном

При втраті або крадіжці паспорта під час перебування в іншій державі, необхідно звернутися в поліцейський відділок з метою подачі відповідної заяви. Поліцейські повинні подати запит в консульство для перевірки даних, а також видати тимчасову довідку про те, що ви на даний момент не маєте документів.

Назад