Що зміниться в Україні цієї осені: нові пенсії, субсидії та програма доступної іпотеки

Хоч війна ще не скінчилась, однак ми вже маємо думати та дбати про те, де і як ми будемо жити у відновленій країні після перемоги, яка, безумовно, настане. Ефективність відновлення нашої країни напряму залежить від того, чи зможемо ми вирішити проблеми, що стосуються гідного життя для українців – такі як розміри соціальних виплат та податків, кредити, нестача житла. 

 

З 1 жовтня в Україні стартувала низка змін, яка торкнулася мінімальних зарплат, пенсій, субсидій, податків, а також нової програми іпотеки. Розглянемо детально кожну з них.

 

Нові розміри мінімальної заробітної плати

 

В Україні збільшився розмір мінімальної зарплати, а разом з нею і всіх пов’язаних з “мінімалкою” виплат. Наразі мінімальна зарплата складає 6700 гривень на місяць (40,46 гривень за годину). Зміна мінімальної зарплати зумовить зміну розміру допомоги по вагітності, а також лікарняних та декретних виплат.

 

Новий розмір податків

 

Відтепер мінімальний страховий внесок з ЄСВ складає 1474 гривні для ставки єдиного внеску 22%. 

 

Як зміняться пенсії

 

Мінімальна пенсія становитиме 2680 гривень на місяць. Також пенсіонери, яким виповнилося 70-75 років, отримуватимуть щомісячну надбавку в розмірі 300 грн, якщо пенсія не перевищує 10340 гривень. Особам з інвалідністю збільшать пенсії в залежності від групи та військового звання.

 

Як зміняться субсидії

 

Субсидії переходять до обов’язків Пенсійного фонду. Це спрощує оформлення субсидій для ВПО. Громадянам, які вже мають субсидії, не потрібно приносити жодних документів.

 

А для тих, хто втратив централізоване опалення, збільшать розмір субсидії на електроенергію.

 

Програма “Доступна іпотека”

 

З 1 жовтня в Україні стартувала програма “Доступна іпотека”. Тепер отримати іпотечний кредит можна всього під 3% річних на 20 років із початковим внеском у розмірі 20%. Подати заявку можливо через застосунок “Дія”. Наразі програма діє лише для військових, правоохоронців, педагогів та медиків. А вже з початку 2023 року фінансування за іпотечною програмою пошириться на всіх українців і вони зможуть взяти кредит під 7% річних.

Назад