Що робити, якщо не платять зарплату?

Далеко не кожне українське підприємство може зараз похвалитися тим, що виплачує повністю офіційну плату і, більш того, робить це вчасно. Ситуації, коли роботодавець не платить вчасно, як «білу» офіційну, так і «конвертну» зарплатню, на жаль, непоодинокі. Причин цьому багато: і високий податок на нарахування офіційної заробітної плати, і перебої з оплатами послуг і товарів, прибуток від яких формує бюджет підприємства.

 

Люди, які мають проблеми з отриманням заробітної плати, у свою чергу, затримують оплату комунальних послуг, не можуть вчасно розплатитися з господарем квартири, якщо винаймають житло. Та й те, що очікувані виплати надходять нерегулярно, позначається на рівні життя: немає коштів на оплату навчання, на купівлю палива для авто. Що робити, якщо директор не платить зарплату, і немає можливості вносити кошти за житло, купувати їжу, медикаменти, одяг та багато іншого?

 

Що робити, якщо не платять зарплату вчасно: варіанти розв’язання проблеми

 

Перша рішуча, але не зовсім зважена відповідь на питання, як вчинити, якщо заробітна плата затримується, це якнайшвидше знайти іншу роботу. Але в наші дні зробити це не завжди легко. У нас в країні високий рівень безробіття (близько 10%), і не факт, що у вас вийде швидко знайти іншу роботу. Та й де гарантія, що на новому місці ситуація не повториться знову? Постійно перебувати в пошуку і перебиватися випадковими заробітками?

 

А ще може бути, що труднощі у підприємства, на якому ви працюєте, тимчасові, а роботу свою ви дуже любите і відчуваєте себе на своєму місці. У цьому випадку вам потрібно пошукати джерела фінансування, які допоможуть перечекати важкі часи і брак вільних коштів. Працьовиті люди можуть знайти додатковий дохід, наприклад, взявши підробіток, якщо їх спеціальність і навички дозволяють це зробити. Але що робити, якщо не платять чорну зарплату на підприємстві, а офіційна ставка занадто низька, при цьому, ваша діяльність настільки специфічна, що взяти додатковий підробіток навряд чи вийде?

 

Звичайно, можна спробувати взяти в борг у рідні, друзів, більш забезпечених колег по роботі. Але навряд чи ви зможете постійно бути у фінансовій залежності, та й хто зараз готовий ось просто так дати в борг? У тих же колег по роботі така ж фінансова ситуація, адже у вас однакове джерело доходів. А взагалі, люди або не мають вільних коштів для того, щоб дати в борг, або не захочуть це робити, побоюючись, що ви можете не повернути вчасно.

 

Тоді розжитися вільними грошима можна тільки за допомогою позик в таких фінансових інститутах, як банки, мікрофінансові організації або ломбарди.

 

Звернутися в банк можна якщо:

  1. У вас повністю «біла» і, до того ж, висока зарплата, і ви зможете надати в банк довідку про свої доходи, розмір яких буде прийнятний для виплати тіла кредиту і відсотків по ньому.
  2. У вас є ті, хто зможе поручитися за вас.
  3. Є цінності для надання застави банку.
  4. У вас є кредитна історія, вона ні нульова, ні погана. Але навіть наявність хорошої кредитної історії не може бути 100%-ою гарантією, що банк схвалить вам кредит.

 

Якщо хоча б на один пункт ви відповіли «ні», то не втрачайте час кредит у банку вам, ймовірно, не дадуть. Ломбард точно допоможе і позичить вам гроші, але зажадає натомість цінності в заставу. А де впевненість, що регулярність виплат вашої зарплати відновиться, і ви зможете вчасно розрахуватися з ломбардом, щоб повернути цінні речі з застави?

 

Але сумувати не варто: ви можете розраховувати на грошову допомогу навіть за наявності нерегулярної заробітної плати або неофіційного працевлаштування. Для того, щоб отримати позику, не маючи офіційного доходу, потрібно звернутися до мікрофінансової організації. Наприклад, міжнародна кредитна компанія «СС Лоан» надасть вам швидкий кредит онлайн, запитуючи натомість лише дані вашого паспорта та індивідуальний номер платника податків (ІПН). Довідки про доходи, поручителі і застава для кредитів до 15 тисяч гривень не будуть потрібні. І так, кредитна історія у вас може бути не ідеальна. СС Лоан прийде на допомогу тим, у кого є проблеми зі своєчасним одержанням заробітної плати.

Назад