Що робити, якщо нема чим платити за комуналку?

Оплата комунальних послуг вже давно стала притчею во язицех про високі витрати на комуналку говорять всі ЗМІ: від інтернету аж до промолистівок передвиборних програм чергових виборів в Україні. Хай там як, оплату за комуналку не можна відкладати «на потім». Нечувані борги за комунальні послуги будуть тільки накопичуватися (сумна статистика свідчить про те, що п’ята частина кожного будинку регулярно не оплачує комуналку), і в кінцевому підсумку це може призвести до відключення водопостачання, електрики та інших комунікацій. Тим більше, що зараз процедура стягнення боргів помітно спростилася. І навіть можна позбутися житла за борги не дивлячись на те, що юридично виселити з квартири як і раніше важко (особливо, якщо в квартирі прописані неповнолітні діти або інваліди), але такі прецеденти в Україні вже є. Так, на Волині, в Луцьку, «з молотка» за 450 тисяч гривень «пішла» квартира з багаторічною заборгованістю по комуналці, і це сталося через те, що мешканці заборгували 50 тисяч гривень за комунальні послуги! Взагалі, за нинішнім законодавством України заарештувати єдине власне житло або ділянку землі можна, якщо борг по комуналці перевищив 10 мінімальних зарплат.

 

Так що робити, якщо нема чим платити за комуналку, а на субсидію від держави розраховувати не доводиться? Як відкласти необхідну суму грошей щомісяця на оплату квартири, води, газу, світла, вивезення сміття та інші комунальні витрати? Як оплатити комуналку і зробити це вчасно це може стати проблемою навіть для тих, хто цілком вдало і надійно працевлаштований або має власний прибутковий бізнес, якщо регулярні виплати заробітної плати та постійні доходи з яких-небудь причин затримуються.

 

Особливо, оплату комуналки робити складно таким соціально незахищеним групам населення, як:

  • пенсіонери
  • студенти денного стаціонару
  • інваліди
  • матері-одиначки
  • багатодітні сім’ї
  • тимчасово безробітні

 

Друзі та рідні не готові допомогти матеріально, а держава не зможе допомогти вам субсидією. Щоб отримати гроші в борг для оплати комуналки куди звернутися, якщо в цьому буде необхідність?

 

Послуги банку з надання позики на погашення комунальних боргів мають недолік, оскільки ваші комунальні витрати зростуть в рази. Подумайте: вам, окрім виплачених комунальних боргів, доведеться в банку погасити тіло кредиту і виплатити чималі відсотки. Але це ще не все, позику ще потрібно отримати. А, якщо відомості по вашим доходам не влаштують банк, поручителів ви не знайдете, а з цінного майна в заставу нічого надати, то як можна сподіватися на позику в банку? В принципі, в якості застави банку ви можете надати квартиру, щоб погасити комунальну заборгованість, але, по-перше, ваші борги можуть бути такі, що майно буде вже під арештом і в якості застави не зможе виступити. А по-друге, погодьтеся, що досить безглуздо брати кредит під високий відсоток і під заставу квартири, щоб оплатити борги по цій самій квартирі.

 

Здати щось цінне для вас в ломбард і отримати необхідну суму грошей для погашення боргів по комуналці також можливий варіант, особливо для літніх людей, які несуть в ломбарди останнє, щоб розрахуватися з боргами по квартирі. Але чи готові ви до того, що погасити борг в ломбарді ви теж не зможете, і тоді у вас знову будуть накопичуватися комунальні борги, а ось цінні речі вже будуть продані ломбардом.

 

Здійснити оплату по комунальних платежах допоможе надійна МФО. Миттєвий кредит від «СС Лоун», міжнародної кредитної компанії, дасть вам можливість погасити борги. Для отримання швидких позик онлайн не потрібні довідки про доходи, поручителі і застава. Тільки наявність ідентифікаційного коду та паспортних даних дозволить отримати потрібні вам кошти і розрахуватися з державою за світло, газ і воду.

Назад