Що робити, якщо вам погрожують колектори?

Колектори – це страшний сон будь-якого несумлінного позичальника. Однак, нерідко трапляються ситуації, коли представники колекторських організацій помилково дошкуляють громадян, які взагалі не пов’язані з кредитами.

У цій статті потребує ретельного аналізу того, як діяти, якщо вас атакують колектори і які існують шляхи вирішення питань, пов’язаних з кредитуванням.

Дії позичальника в конкретних ситуаціях

Робити стягнення заборгованостей співробітники колекторських фірм можуть наступними способами:

 • Інформування по телефону або в смс-розсилки про заборгованості і наслідки прострочень.
 • Відправка листів за адресою позичальника.
 • Погрози, як клієнтові банку, так і його родичів.
 • Призначення особистих зустрічей.
 • Дзвінки на роботу і багато іншого.

Все це робиться для того, щоб чинити психологічний тиск на людину, тим самим змушуючи його, як можна швидше повернути борг.

Також, нерідко виникає питання про те, як інформація про прострочені кредити потрапляє до третіх осіб. Інформацію про неплатоспроможних клієнтів представникам колекторської фірми передають співробітники банку. Там вказані телефони позичальника, його родичів, місце роботи, місце проживання і багато іншої корисної інформації.

У деяких випадках, колектори можуть отримувати відомості про клієнта від операторів мобільного зв’язку. Але для цього необхідно використовувати особисті знайомства, так як ця інформація є конфіденційною.

Чи мають право колектори приходити додому до позичальника?

Важливо запам’ятати те, що ваш будинок – це ваша фортеця. Отже, кожна людина має право самостійно приймати рішення про те, кого пускати до себе в гості, а кого ні. Таким чином, якщо колектори вирішили нанести особистий візит вам або вашим близьким, можна сміливо звертатися за допомогою до співробітників правоохоронних органів. Такі дії є, як мінімум, неправомірними.

Чи можна знайти компроміс?

У тому випадку, якщо співробітник колекторської компанії ввічливо звертається по телефону до позичальника, можна спробувати розповісти йому про тимчасові труднощі і про те, що ви намагаєтеся якнайшвидше знайти можливі шляхи вирішення даного питання. Нерідко колектори йдуть на поступки і дають позичальнику певний час для того, щоб без особливої ​​нервування погасити утворився борг.

Крім цього, можна самостійно скласти графік погашення боргу і запропонувати колектору розглянути ваш варіант. Так як головна мета – це погашення заборгованості будь-яким шляхом, цей план має право на існування.

Що заборонено колекторам?

 • Особисті зустрічі, які заздалегідь не були узгоджені з боржником. Сюди можна віднести візити додому, на роботу і так далі.
 • Телефонні дзвінки з 22.00 до 8.00.
 • Звернення з погрозами життю або здоров’ю клієнта банку або членам його сім’ї.
 • Розголошення інформації про позичальника, поява даних про заборгованість в соціальних мережах.
 • Приховування інформації. Колектор повинен на першу вимогу надати документи, які підтверджують те, що заборгованість банком була переадресовано певної колекторської організації.
 • Обман позичальника з метою повернення кредитних коштів.
 • Незаконне відчуження майна без рішення суду.

Якщо вас або ваших родичів дошкуляють колектори, не варто намагатися вирішити це питання силою. Все, що потрібно для стабілізації ситуації – це залучення співробітників правоохоронних органів.

Назад