Що таке МФО?

Як ви поступаєте, якщо вам терміново потрібна певна сума грошей? В ідеалі ця ситуація вирішується таким чином: ви йдете в банк і знімаєте з депозиту потрібну суму або відкриваєте сейф в кабінеті і берете пачку купюр. А ще можна звернутися до багатої рідні або заможним друзям або партнерам по бізнесу – в цьому випадку навіть можна розраховувати на безпроцентну позику і не потрібно думати про заставу та поручителів. Складніше йде справа, якщо за грошима вам знадобитися звертатися в фінансові інститути. Давайте розберемося, де можна позичити гроші в Україні?

 

Банки, ломбарди, ЦФО – фінансові інститути, що надають гроші в борг

 

В даний час позику можна отримати, звернувшись в банк, ломбард і ЦФО (так звана мікрофінансових організація). Перш ніж, ми дізнаємося, що таке мікрофінансових організація, нам треба з’ясувати, як отримати позику в банку або ломбарді.

 

Банки надають ряд фінансових послуг, серед яких є і видача кредитів під певний відсоток. Щоб отримати кредит в банку, зазвичай позичальникові знадобитися пройти наступні етапи:

  1. Надати, крім своїх паспортних даних та ІПН, довідку про постійні доходи.
  2. Для отримання великих позик потрібні поручителі і / або майно, яке може послужити заставою.
  3. Під час банківського скорингу (перевірки) моніториться кредитна історія позичальника, вивчається соціальний статус (особисто потенційного кредитоотримувача і його найближчого оточення), і на підставі цих даних адміністрація банку надає або не надає необхідний позику.

 

Для ломбарду основна умова надання позики – одержання від позичальника замість майна в якості заставного.

 

Що таке МФО в Україні?

 

Мікрофінансові організації, як і банки і ломбарди, можуть видавати необхідні позичальникові фінансові кошти. МФО – це компанії, що мають юридичну реєстрацію та пройшли ліцензування на кредитну діяльність в тій країні, в якій вони працюють. Наприклад, кредитна компанія «СС Лоан» – це міжнародна мікрофінансових організація (агенти СС Лоан працюють в Грузії, Казахстані, Іспанії), але має всі необхідні дозволи на діяльність в Україні, в тому числі, ліцензію з боку НБУ. Діяльність легальної в Україні кредитної компанії «СС Лоан» контролюється законодавством України (в частині банків і банківської діяльності, фінансових послуг і державного врегулювання ринку фінпослуг).

 

Чим відрізняється МФО від банку:

  1. По-перше, діяльність МФО поширюється тільки на видачу мікропозик, тоді як банк може надавати і інші фінансові послуги (відкривати рахунки, депозити, банківські комірки і т.п.).
  2. По-друге, для видачі кредиту, якщо мова йде про мікропозик до 10 тис. Грн, адміністрації МФО не потрібні дані про поручителів, довідки про постійні доходи, заставне майно. Для отримання великих сум грошей в МФО може знадобитися заставу у вигляді цінного майна (квартира, автомобіль, дачну ділянку). Йдеться про великі позики понад 50 тис. грн.

 

Що таке позики МФО онлайн?

 

Миттєві позики (швидкі гроші), що видаються мікрофінансовими організаціями, можуть бути оформлені:

  • Онлайн, прямо на сайті МФО: заповнюється заявка, в яку вносяться паспортні дані та ІПН.
  • У регіональному офісі МФО.

Після успішного проходження кредитного скорингу за прискореною програмою (як вище було сказано, для видачі мікропозик МФО не потрібні поручителі, дані про доходи і відомості про заставне майно) необхідні гроші позичальником можуть бути отримані онлайн, на карту будь-якого банку України.

Назад