Що таке офшори і чи потрібно з ними боротися?

Офшор – це країна або територій, яка надає іноземним організаціям можливість ведення бізнесу на більш вигідних умов. Власники офшорних компаній користуються такими привілеями, як нульові податкові ставки, спрощена звітність, а також можливість приховати імена справжніх власників бізнесу.

Особливості офшорних компаній

Відкриття офшорної організації – це можливість стабільного ведення бізнесу в умовах світової економічної нестабільності. Як показує практика, сприятливими податковими пропозиціями для нерезидентів сьогодні користуються, як власники великих компаній, так і приватні підприємці.

Для того, щоб вивести свій бізнес в офшори, немає необхідності бути експертом в галузі міжнародного права. Для правильного функціонування такої компанії досить звернутися за допомогою до посередників, які допоможуть у вирішення найрізноманітніших питань на професійному рівні.

Позитивні сторони офшорів

Часто виникає питання – чому багато бізнесменів для своїх активів вибирають саме офшори? Далі представлені найпоширеніші доводи, які допоможуть внести ясність і визначити переваги такого ведення справ:

  1. Нульові або дуже низькі податкові ставки. Низькоподаткові юрисдикції дають можливість оптимізувати витрати і значно знизити податкові зобов’язання. Однак, без професійної допомоги тут не обійтися. Справа в тому, що в разі офшорів, головне не упустити відносно тонку грань між легальною оптимізацією бізнесу і ухиленням від сплати податків.
  2. Відносно висока конфіденційність. Багато офшори не мають регістра директорів. Отже, вся інформація про компанії й приватних осіб тут надійно захищена системою безпеки.
  3. Простота реєстрації бізнесу. Щоб зареєструвати офшорну компанію, не буде потрібно збирати велику кількість документів. Крім цього, в більшості випадків час очікування становить не більше однієї доби.
  4. Відкриття валютного рахунку не обов’язково повинно проводитися в тій же країні, що і реєстрація офшорної компанії.
  5. Спрощена бухгалтерська звітність або її повна відсутність. Ведення офшорного бізнесу не передбачає систематичні зведення кредиту з дебетом. З цієї причини, офшори – це найбільш прийнятний варіант для тих людей, які не хочуть афішувати своє ім’я і стежити за всіма нововведеннями в системі бухгалтерської звітності.

Недоліки офшорів

  • Різниця в законодавстві. В офшорах не вийде працювати за стандартами і принципами країни власника компанії.
  • Необхідність систематичних аудиторських перевірок. Це може зажадати певних грошових витрат.
  • Зареєструвати офшорну організацію може тільки нерезидент.
  • Підвищена увага до офшорів з боку держави. Це відбувається через те, що за допомогою офшорів чималі суми грошей проходять повз державну казну.

Зіставляючи переваги офшорних компаній з їхніми недоліками, можна зробити висновок, що плюсів у такого бізнесу набагато більше. Для того, щоб колесо крутилося в правильному напрямку, необхідний досвід, певні знання і професійна допомога фахівців.

Чи намагаються держави протистояти офшорам?

Безумовно, кожна держава намагається більш скрупульозно відстежувати і перевіряти офшорні компанії. Однак, це пов’язано не з самими організаціями або їх власниками, а з ухиленням від сплати податків, відмиванням грошей та іншими злочинами закону.

 

Назад