Скільки коштує 1 грам золота в Україні та де його купити?

Золото – це цінний метал, який ніколи не втратить свою цінність. Матеріал використовується як для виробництва ювелірних виробів, так й в якості засоби для інвестицій. Що стосується тенденції зростання цінності цього дорогоцінного металу – з кожним роком область його використання тільки розширюється, а отже, і ціна стає вищою. Саме золото використовується для створення медичних інструментів, приладів та іншого дорогого обладнання.

 

Як визначається вартість золота?

 

Скільки коштує 1 грам золота в Україні і де його купити? Оскільки всі без винятку центробанки мають свій власний золотовалютний запас, золото використовується як валюта при різних банківських операціях. Крім цього коштовного металу, для проведення різних банківських розрахунків використовуються наступна дорогоцінна сировина:

  • паладій;
  • срібло;
  • платина.

 

Що стосується вартості золота, його курс встановлюється у співвідношенні з національною валютою кожної окремої держави. Варто також відзначити, що кожен банківський злиток має оригінальну абревіатуру (буквено-цифровий шифр).

 

Вартість золота в Україні встановлюється Нацбанком (НБУ). Цей показник, як і ціна іноземних валют, змінюється щодня. Курсове значення визначається відповідно до Лондонського ринку дорогоцінних металів. Але дані показники можуть незначно відрізнятися, відповідно до умов тієї чи іншої фінансової організації.

 

Формування ціни золота в ломбардах України

 

Вартість золотих злитків залежить від курсу долара. Чим вище ціна іноземної валюти, тим більше грошей доведеться викласти як за банківське золото, так і за дорогоцінні прикраси.

 

Якщо говорити про формування ціни золота в ломбардах, тут приймання дорогоцінного металу проводиться в якості застави. Отже, собівартість ювелірних прикрас автоматично знижується. Підсумкова ціна золота в ломбарді залежить від наступних показників:

  • Вага виробу.
  • Проба.
  • Тривалість кредитування.
  • Акції, спецпропозиції і так далі.

 

Виходячи з перерахованих факторів, підсумкова вартість золота в ломбарді може бути озвучена тільки після того, як оцінювач зважує прикраса, визначає його пробу та оцінює зовнішній вигляд.

 

У тому випадку, якщо продаж золота здійснюється у вигляді брухту, приймальник враховує не тільки пробу і вагу, але також і можливі дефекти. Навіть якщо виріб має бездоганний стан, один грам брухту коштує на порядок дешевше, ніж злитки або нові прикраси.

Назад