Скільки грошей необхідно на народження дитини?

Бебі-бум в Україні, тобто, іншими словами, демографічний вибух або простіше збільшення народжуваності, став можливим тільки тому, що в Україні стала діяти програма виплати так званих «дитячих грошей» в більшому розмірі, ніж раніше. А колись для тих, хто зважився завести дітей, взагалі не передбачалося іншої допомоги, крім щомісячних, досить таки копійчаних «декретних». Цей вид урядової компенсації дозволив багатьом молодим сім’ям зважитися на народження первістка, а сім’ям зі стажем на збільшення родини до двох, трьох і більше дітей.

 

Скільки треба грошей на народження дитини, пояснювати не доводиться, адже до народження малюка потрібно подбати про правильне харчування майбутньої молодої мами, її одяг та взуття, медикаменти і вітаміни, також доведеться завчасно подумати про покупку ліжечка, першого запасу пелюшок і одягу, памперсів, дитячої косметики, посуду, щоб для народженого малюка не довелося все купувати похапцем. А потім мають бути пологи навіть далекі від «декретних» проблем люди в Україні розуміють, скільки грошей необхідно на народження дитини, оплату гінеколога, акушерів, санітарок, неонатологів і т.д. А після виписки з пологового будинку витрати на потреби маленької людини будуть рости як снігова куля, і навіть досить таки щедра допомога від держави не завжди буде достатньою для матеріального забезпечення всіх потреб малюка.

 

У 2019 від держави отримати гроші на народження дитини можна в таких розмірах:

  1. Загальна сума урядової компенсації понад 41 тисяча гривень на одну дитину.
  2. Перша сума із загальної становить трохи понад 10 тисяч гривень і виплачується протягом перших двох місяців після народження дитини. Для її отримання молодим батькам потрібно подбати і вчасно здати необхідні документи до відділення соціального захисту населення (УПСЗН).
  3. Потім протягом трьох років «транші» від держави надходять дуже невеликими сумами, які, за своєю суттю та розміром, мало відрізняються від виплати звичних «декретних».
  4. Як тільки дитині виповниться 3 роки, виплати припиняються. Виняток становлять діти під опікою чи піклуванням, а також діти-сироти або позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти з багатодітних сімей. Для таких дітей законодавством України надані спеціальні види додаткових виплат і різноманітних компенсацій.

 

На практиці багатьма батьками підраховано, що на перших порах, щоб «підняти» тільки народжену дитину, потрібно не менше 20 тисяч гривень. Тобто свідомо ясно, що допомога від держави покриє витрати сім’ї, в якій очікується поповнення, лише наполовину. Тому, якщо у новоспечених батьків немає накопичень, а також джерела постійних доходів або допомоги з боку бабусь і дідусів, то їм може знадобитися взяти кредит на народження дитини. Не обійтися без великих позик там, де розвиток і здоров’я дитини за межами норми (погана спадковість, наслідки родової травми, вплив екології і т.д.).

 

Гроші в борг можна отримати в банку, ломбарді або МФО (мікрофінансова організація). У банках отримання позики процедура клопітна і витратна за кількістю необхідних документів і використаного часу. Знадобляться поручителі, довідки про доходи, а для сум понад 10 тисяч цінності в якості застави. У ломбарді позику дадуть швидко, але потрібно відразу думати, які цінні речі доведеться віддати в заставу, і чи готові ви з ними назавжди розлучитися, якщо на догляд за дитиною підуть усі вільні кошти, і ви не зможете вчасно викупити назад закладені цінності.

 

Якщо є потреба в швидкому отриманні позики, зверніться в кредитну організацію «СС Лоун»: тут протягом одного дня ви зможете отримати на карту позику до 15 тисяч гривень. Для отримання грошей не потрібні поручителі і довідки про доходи, а також немає потреби що-небудь залишати в заставу. Забезпечте своєму малюкові все найкраще!

Назад