Скільки кредитів можна взяти в одному банку?

Коли основного заробітку не вистачає на всі нагальні проблеми, а тільки на основні витрати їжу та оплату житла, то не варто очікувати бажаного розвитку якості життя своєї родини. Доведеться сказати жорстке «ні» відпочинку за кордоном, покупці житла, автомобіля, землі та іншого цінного рухомого і нерухомого майна. Гостра нестача вільних грошових коштів ось основна причина того, що українці все частіше замислюються, скільки можна взяти кредитів в одному банку під різний відсоток, на різну тривалість, під різне цільове призначення, від споживчого на покупку смартфона аж до іпотеки на придбання квартири в новобудові.

 

Максимальна сума кредиту в Україні величина, законодавчо не обмежена, і згідно з існуючим законодавством, країна не обмежує позичальника ні в сумі, ні в кількості взятих позик. «Регуляторну політику» в цьому випадку проведе не держава, а той банк, в який звернеться потенційний позичальник. Саме кредитодавець, тобто банк, ломбард або мікрофінансова організація, вирішує, скільки кредитів можна взяти в одному банку з довідками про доходи, поручителями і заставою майна в ломбарді або в МФО без довідок, поручителів і застави відповідно. Якщо ви звернетеся до банку, то кількість і види можливих для вас позик визначить адміністрація банку.

 

Рішення банку буде залежати від таких факторів, як:

  • Ваша платоспроможність. Вивчивши вашу поточну кредитну історію, на підставі даних банківського скорингу рішення видати кілька позик буде прийнято на вашу користь, якщо сумарно ваші позики не перевищать половини вашого доходу.
  • Ваша фінансова репутація як у цьому банку, так і в інших аналогічних фінансових інститутах. Тобто, до уваги береться все та ж ваша кредитна історія, вивчається, наскільки ви неухильно дотримувалися правил погашення позик і дотримуєтеся договірних кредитних зобов’язань перед цим банком по іншим узятим в борг сумам. Також беруться до уваги фінансові взаємовідносини з іншими позичальниками в минулому. Це означає, якщо в цьому банку ви пропустили платежі за взятий споживчий кредит, то навряд чи варто очікувати позитивне рішення по іпотеці. І вам, швидше за все, відмовлять навіть в одному кредиті, тим паче в декількох, якщо у вас погана кредитна історія в інших банках.

 

Але можна ж взяти кілька кредитів не в одному, а в різних банках, резонно заперечите ви і матимете рацію. Дійсно, і таке кредитування не забороняється українськими законами. Але і в такому випадку ваша платоспроможність і кредитна історія повинні бути бездоганні, інакше успішно кредитний скоринг вам не пройти. Перевірте свій щомісячний дохід, будьте впевнені в тому, що ви працевлаштовані офіційно і маєте вагомий стаж роботи. Окрім того, «плюсом» на вашу користь стане наявність цінного майна у володінні (може служити заставою). Максимальну суму кредитних позик можна отримати в залежності від політики конкретного банку. Наприклад, «стеля» споживчого кредитування в «УкрСиббанку» це 150 тис. грн, а в «Альфабанк» 500 тис. грн. Але щоб досягти таких сум кредитування, ваша фінансова репутація повинна бути просто ідеальною, а в українських реаліях це ох як непросто!

 

Не варто впадати у відчай, якщо ви не досягли успіху в отриманні позики в банку. Ви завжди можете скористатися фінансовою допомогою там, де рідко відмовляють, а саме в мікрофінансовій організації. Звернувшись в кредитну організацію «СС Лоун», ви зможете без довідок про трудові доходи, без поручителів, застави та з будь-яким станом кредитної історії протягом доби тільки з наданням через інтернет даних паспорта та ІПН отримати на карту миттєвий кредит до 15 тис. грн.

Назад